E Nabız Bilgi

Avmigran reçetesiz alınır mı

14.12.2022
Avmigran reçetesiz alınır mı

Avmigran reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere avmigran reçetesiz satılır mı 2023 ve avmigran reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Avmigran, her tabletinde ergotamin tartarat, mekloksamin dihidrojensitrat bulunan bir ilaçtır. Bunun haricinde parasetemol ve kafein bulunmaktadır.

Avmigran insanlarda meydana gelen çarpıntı hislerinin, mide bulantısının ve sersemlik gibi hastalıklarının yanında baş dönmesi ve migren ağrılarının tedavisi amacıyla kullanılır. Doktorunuzun verdiği doz ayarını geçmemeniz gerekir. Kansızlık, akciğer hastalığı, böbrek fonksiyonlarının bozuk olduğu kişiler tarafından çok dikkatli kullanılması gerekir. Avmigran uzun süreli kullanılırsa kullanan kişilerin akciğer zarı ile karın zarında istenmeyen durumlar meydana gelebilir. Kalp kapaklarında kalınlaşmalar oluşur. Avmigran ilacını kullanırken doktorun verdiği talimata göre kullanılması uygun olur. Çocukların kullanmasında doktorun izni olması gerekir. Yemeklerden sonra bol su içilerek alınması gerekir.

Avmigran reçetesiz alınır mı 2023

Avmigran reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Eczanelerde avmigran ilacı reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Uzman hekimler tarafından avmigran uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. Avmigran hap tablet reçeteli olarak alındığından SGK tarafından ödemesi yapılmaktadır.

Hamilelik dönemlerinde Avmigran kullanmayın ve doktorunuza hamile olduğunuzu belirtmeniz gerekir. Migren ataklarının oluşması durumunda günde 1 veya 2 tablet alınması uygun olur. Günde en fazla 4 tablet alınabilir. Fakat doktorunuz size ne kadar doz alacağınızı söyleyecektir.

Avmigran reçetesiz eczane fiyatı

AVMİGRAN Film Kaplı Tablet 325 mg 20 tabletlik ambalaj 8699508090020 barkod numarasıyla kayıt edilmiştir. Avmigran reçetesiz eczane fiyatı 36.28 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Aferin şurup reçetesiz alınır mı

Citoles reçetesiz alınır mı

Ethylex reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.