E Nabız Bilgi

Aferin mi Nurofen mi

13.08.2022
Aferin mi Nurofen mi

Aferin ve nurofen çocuk yaştaki bireylerden başlamak üzere yetişkinlere kadar her yaştan bireyin kullandığı iki etkili ilaçtır. Bu benzer etkilere de sahip olan iki ilaçtan hangisinin kullanılması gerektiğini merak edenler aferin mi nurofen mi sorusuna cevap aramaktadır.

Aferin Ne İşe Yarar ?

Aferin, özellikle çocuk yaştaki bireylerde kullanılması tercih edilen bir ilaçtır. Bunun sebebi de neredeyse hiçbir tan etkiye sahip olmamasıdır. Baş ağrısı, grip, burun akıntısı, soğuk algınlığı, boğaz ağrısı ve çeşitli kaşıntılara iyi gelmektedir.

Nurofen Ne İşe Yarar ?

Soğuk algınlığı ve grip gibi rahatsızlıklara iyi gelen bir ilaç olan nurofen, ateş düşürücü etkisi ile de dikkat çekmektedir. Hazımsızlık ve mide yanması gibi çeşitli yan etkilere de neden olabilecek bir ilaç olduğu söylenebilir.

Aferin Mi Nurofen Mi Kullanılmalı ?

Aferin mi nurofen mi kullanılmalı sorusuna verilebilecek farklı cevaplar vardır. Özellikle çocuk yaştaki bireylerin yan etkiye sahip olmayan bir ilaç olduğu için aferin kullanması doğru bir tercih olacaktır.

Nurofen ise hem grip hem de ateş düşürücü etkisi daha yüksek olan bir ilaçtır. Grip için iki ilacın da tercih edilebileceği söylenebilse de yüksek ateş durumlarında ateşi düşürmek için nurofen kullanımı daha etkili olacaktır.

Kaynak: https://www.ilacbu.com/nurofen-mi-aferin-mi/

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.