E Nabız Bilgi

Nimes combo jel reçetesiz satılır mı

04.12.2022
Nimes combo jel reçetesiz satılır mı

Nimes combo jel reçetesiz satılır mı 2023 yazımızda sizlere nimes combo jel reçetesiz alınır mı 2023 ve nimes combo jel hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Nimes combo, ağrıyı hafifletmek için birlikte çalışan iki ilacın, nimesulid ve tiyokolşikosidin bir kombinasyonudur.

Nimesulid, iltihabı azaltarak çalışan bir NSAID’dir, tiyokolşikosid ise kas spazmlarını hafifletmeye yardımcı olan bir kas gevşeticidir. Bu ilaç, sırt ağrısı, boyun ağrısı ve kas ağrısı dahil olmak üzere çeşitli ağrı türlerini tedavi etmek için kullanılır. Bir tablet formunda mevcuttur ve doktorunuzun önerdiği şekilde alınmalıdır. Bu ilacın bazı yaygın yan etkileri mide ağrısı, ishal ve baş ağrısını içerir.

Nimes combo reçeteli bir ilaçtır ve reçetesiz olarakta satışı yapılabilmektedir. Nimes combo, 12 yaşından büyük yetişkinlerde ve ergenlerde ağrının semptomatik olarak giderilmesi için etkili olmaktadır. En düşük etkili dozda kullanılmaya başlanılması uygun olur. En fazla günlük doz 200 mg nimesulid ve 16 mg tiyokolşikosid olması gerekir. Nimes combo, 14 tabletlik blister ambalajlarda mevcuttur. Her tablet 100 mg nimesulid ve 8 mg tiyokolşikosid içerir. Nimesulid, çeşitli ağrı türlerini tedavi etmek için kullanılan steroidal olmayan bir anti-inflamatuar ilaçtır (NSAID). Thiocolchicoside, kas kasılmaları, travma ve ameliyat sonrası ağrı ile ilişkili ağrıyı gidermek için kullanılan bir kas gevşeticidir. Nimes combo, 14 tabletlik blister ambalajlarda mevcuttur. Her tablet 100 mg nimesulid ve 8 mg tiyokolşikosid içerir.

Nimes combo jel reçetesiz satılır mı 2023

Nimes combo jel reçetesiz satılır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Nimes combo jel eczanelerden reçetesiz olarak alınabilmektedir. Aile hekimleri nimes combo jel yazma yetkisi bulunmaktadır. Nimes combo jel reçeteli olarak alındığında devlet tarafından ödemesi karşılanmaktadır.

Nimes combo jel reçetesiz eczane fiyatı

Nimes combo jel %1 / %0.25 50 g’lık tüp 8699536340050 barkod numarası ile eczanelerde satışı yapılmaktadır. Nimes combo jel reçetesiz eczane fiyatı 81.10 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.