E Nabız Bilgi

Aferin şurup reçetesiz alınır mı

14.12.2022
Aferin şurup reçetesiz alınır mı

Aferin şurup reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere aferin şurup reçetesiz satılır mı 2023 ve aferin şurup reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Çocuklarda üst solunum yolu enfeksiyonlarında en sık kullanılan ilaçlardan biri olan aferin, doktor tarafından reçete edildiği şekilde alınması gereken bir şuruptur.

Genellikle günde üç kez 5 ve 10 ml’lik dozlarda verilen aferin, gerekirse günde üç kez maksimum 15 ml’ye çıkarılabilir. Aferin, tüm ilaçlar gibi bazı yan etkilere sahiptir. Bu yan etkiler çok yaygın olmamakla birlikte, gastrointestinal rahatsızlık, kilo kaybı ve sinirlilik içerebilir. Bu yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse ilaç kesilmeli ve derhal doktora haber verilmelidir. Reçeteli satılan bir ilaçtır, yani doktor reçetesi gereklidir. Aferin hem şurup hem de tablet formunda mevcuttur. Şurup genellikle günde üç kez alınırken, tabletler genellikle günde iki veya üç kez alınır. Aferin, gastrointestinal rahatsızlık, kilo kaybı ve sinirlilik gibi yan etkilere neden olabilir.

Aferin şurup reçetesiz alınır mı 2023

Aferin şurup reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde aferin şurup ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Uzman hekimler tarafından aferin şurup uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. Aferin forte, aferin sinüs, aferin tablet, aferin plus, aferin şurup, aferin hap ve aferin ilaç reçeteli olarak alındığından SGK tarafından ödemesi yapılmaktadır.

Aferin şurup reçetesiz eczane fiyatı

A-FERİN Pediatrik Şurup 1 mg+160 mg/5 mL 100 ml’lik şişe 8699570570062 barkod numarasıyla kayıt edilmiştir. Aferin şurup reçetesiz eczane fiyatı 26.78 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Citoles reçetesiz alınır mı

Ethylex reçetesiz alınır mı

Esmax reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.