E Nabız Bilgi

Simflat reçetesiz alınır mı

18.12.2022
Simflat reçetesiz alınır mı

Simflat reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere simflat reçetesiz satılır mı ve simflat reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Simflat sindirimi sistemini düzenlemek için formüle edilmiş kapalı tablet formunda bir ilaçtır.

Birçok kimsenin ortak sorunu haline gelen sindirim sistemi bozukluğu kişinin günlük yaşantısını sa olumsuz etkilemektedir. Simflat da sindirim sistemi bozukluğundan kaynaklı oluşan mide sorunları üzerinde de etkili olmaktadır. Mide de gaz, şişkinlik, ishal, gerginlik hissi, baskı, mide bulantısı, kasların ağrısı, bağırsak spazmı ve sürekli tuvalete çıkma ihtiyacı gibi birçok sindirim sorunlarının tedavisinde etkilidir. Simflat aynı zamanda gaz oluşumundan dolayı oluşan gaz ağrısı ve sancılarını de gidermektedir. Özellikle sindirimi sistemindeki kaslar üzerinde oldukça ekilidir. Bağırsaklarda meydana gelen spazmları giderir ve bağırsak hareketlerini düzenleyerek sindirim sistemini de daha sağlıklı olmasını sağlar.

Simflat reçetesiz alınır mı

Simflat reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Eczanelerde simflat ilacı reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Uzman hekimler tarafından simflat uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. Simflat 40 mg, simflat 30 film tablet ve simflat 80 mg ilacı reçeteli olarak alındığından SGK tarafından ödemesi yapılmaktadır.

İlacı doktor reçete etmedikçe kendi başınıza kullanmalısınız. Kabızlık şikâyeti ve atoni olanları için kullanımı uygun olmamaktadır. Ayrıca ilaç uyku yapmaktadır. Bu nedenle doktorun verdiği doz ve sürede kullanılması s daha sağlıklı olacaktır.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Sekrol reçetesiz alınır mı

Uçuk kremi reçetesiz alınır mı

üropan şurup reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.