E Nabız Bilgi

Şehir Hastanesi MR sonucu ne zaman çıkar

20.07.2022
Şehir Hastanesi MR sonucu ne zaman çıkar

Şehir hastanesi MR sonucu ne zaman çıkar adlı içeriğimizde MR sonucu ne kadar sürede çıkar ve devlet hastanesinde MR sonucu ne zaman çıkar gibi soruların yanıtlarını açıklayacağız.

MR, uygulandığı bölgeye göre farklı işlem sürelerine sahip olan bir görüntüleme işlemdir. En fazla 1 saat kadar süren MR çektirmek için mutlaka randevu alınmalıdır. Emar birçok hastalığın tanısında kullanılmaktadır. Bunlar; baş ağrıları, disk kaymaları, diz, omuz gibi eklemlerin değerlendirilmesi, kemik rahatsızlıkları, iç organ hastalıklarıdır. İnsan vücudunun her bölgesi için kullanılabilen emar cihazı, güçlü bir manyetik alan oluşturmaktadır. Bazı kişiler emar cihazına girememektedir. Bazı dövmelerin mürekkebi demir tozu içerdiğinden dikkatli olunmalıdır. İlaçlı emar esnasında verilen kontrast madde böbrek yetmezliği olan kişiler için zararlı olabilecektir. Kapalı alanda kalma korkusu olan kişiler için kapalı emar cihazı rahatsız edici olabilecektir. Emar güvenilir bir görüntüleme sistemi olduğundan çocuklar için de kullanılabilir.

Şehir Hastanesi MR sonucu ne kadar sürede çıkar?

Şehir Hastanesi MR sonucu ne zaman çıkar sorusunun yanıtı en fazla 1 hafta içerisinde olacaktır. Genelde 1-3 gün içerisinde sonuçlar e-nabız sistemine yüklenmiş olmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.