E Nabız Bilgi

Aferin şurup yasaklandı

12.01.2023
Aferin şurup yasaklandı

Aferin şurup yasaklandı içeriğimizde detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. İçeriğinde paracetamol ve feniramin maleat bulunan aferin şurup, paracetamol, ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak kullanılırken, feniramin maleat ise burun tıkanıklığını giderici bir madde olarak kullanılır. Bu ilaç genellikle hafif ve orta derecede ağrı, ateş ve burun tıkanıklığı gibi semptomların giderilmesi için kullanılır.

Bu ilacın kullanımı için doktorunuzun tavsiyelerini takip etmeniz gerekir ve çocuklar için özel olarak formüle edilmiştir. Bu yazımızda sıklıkla merak edilen aferin şurup neden yasaklandı, aferin şurup yasak mı ve aferin şurup reçeteli mi gibi soruları yanıtlayacağız.

Aferin şurup yasaklandı

Aferin şurup formu, nektarin kokulu ve açık kahverengindedir. Bir pediatrik şurup olarak ağrı kesici olan bu şurup halene reçete edilmektedir ve satışı eczanelerde mevcuttur. Aferin şurup yasaklanmamıştır. Aferin şurup eczane satış fiyatı 36.70 TL’dir. Ayrıca aferin şurup, mukozanın tıkanıklığını açmak içinde kullanılan antihistaminik bir ilaçtır. Aferin şurup kullanırken doktor talimatlarına dikkat etmeli ve fazla şurup kullanımından kaçınılmalıdır.

Aferin şurup çocuklarda kullanılır mı

Aferin Pediatrik Şurup çocuklar için özel olarak formüle edilmiştir. Bu ilaç çocukların ağrı, ateş ve burun tıkanıklığı gibi semptomlarının giderilmesi için kullanılabilir. Ancak çocuklarda ilaç kullanımı genellikle daha dikkatli olması gerektiğinden, doktorunuzun tavsiyelerini takip etmeniz ve uygun dozu ve kullanım süresini kullanmanız önemlidir. Bu ilacın çocuklar için uygunluğu ve dozu konusunda doktorunuz en iyi bilgiye sahiptir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.