E Nabız Bilgi

Uçuk kremi reçetesiz alınır mı

17.12.2022
Uçuk kremi reçetesiz alınır mı

Uçuk kremi reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere uçuk kremi reçetesiz satılır mı ve uçuk kremi reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Uçuk için birçok tedavi yöntemi bulunsa da bu yazımızda sizlere bu tedavi çeşitlerinden biri olan uçuk kreminden bahsedeceğiz.

Uçukların geçmesi için birçok uçuk kremi kullanılmaktadır ve bu kremlerin içerisinde iki tür etken madde bulunmaktadır. Bu maddeler asiklovir ve pensiklovir olarak adlandırılan maddelerdir. Asiklovir pensiklovirden daha eski ve köklü bir krem türüdür.

Asiklovir Krem

Asiklovir etken maddeli kremler piyasadaki en yaygın uçuk kremleri arasındadır. Birden çok markası olan bu kremlerin hepsinin aynı etkiyi gösterdiği bilinmektedir.

Pensiklovir Krem

Pensiklovir kremler asiklovir kremlerden daha sonra çıkmıştır ve yaygın kullanımı açısından bakacak olursak daha az yaygındır. Doktorlar asiklovir kremleri daha fazla reçete etmektedir. Bu iki çeşit kremden herhangi birini doktorunuza danışmanız halinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Uçuk kremi reçetesiz alınır mı

Uçuk kremi reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Eczanelerde uçuk kremi ilacı reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Uzman hekimler tarafından uçuk kremi uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. Uçuk kremi ilacı reçeteli olarak alındığından SGK tarafından ödemesi yapılmaktadır.

Bunlarada bakabilirsiniz:

üropan şurup reçetesiz alınır mı

Valium reçetesiz alınır mı

Vasoserc reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.