E Nabız Bilgi

Vasoserc reçetesiz alınır mı

17.12.2022
Vasoserc reçetesiz alınır mı

Vasoserc reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere vasoserc reçetesiz satılır mı ve vasoserc reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Vasoserc, her bir tablet için 15,63 mg betahistine eşdeğer 24 mg betahistin dihidroklorür içerir.

Vasoserc, blister içerisinde 30, 60 ve 90 tablet olmak üzere ayrı ayrı ambalajlanmış tabletlerdir. Vasoserc, meniere hastalığının tedavi edilmesinde kullanılır. Meniere hastalığının baş dönmesi, bulantı veya kusma, kulak çınlaması, işitme kaybı, işitme zorluğu gibi belirtileri bulunmaktadır. Baş dönmesi, dengeyi sağlayan iç kulağın belirli bölümünün doğru şekilde çalışmamasından kaynaklanır. Vasoserc, iç kulaktaki kan akışına destek olarak etki gösterir. Bu sayede basınç birikmesi azalmış olur. Kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanızda ve reçete onayında kullanmanızda fayda var.

Vasoserc reçetesiz alınır mı

Vasoserc reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde vasoserc ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Uzman hekimler tarafından vasoserc uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. Vasoserc bid, vasoserc fort, vasoserc 24 mg ve vasoserc bid 24 mg ilacı reçeteli olarak alındığından SGK tarafından ödemesi karşılanmaktadır.

Vasoserc yalnızca yetişkinlerin kullanımına uygundur. Kullanım sıklığı ve düzenini doktorunuzun önerisi ve talimatı içerisinde ayarlamanızda fayda var. Olası yan etkilerde size en yakın hastanenin acil servisine ulaşmanız gerekmektedir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Kreval öksürük şurubu reçetesiz alınır mı

Osmolak şurup reçetesiz alınır mı

Prozac reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.