E Nabız Bilgi

Prozac reçetesiz alınır mı

14.01.2023
Prozac reçetesiz alınır mı

Prozac reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere prozac reçetesiz satılır mı ve prozac reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Prozac, selektif serotonin geri alım inhibitörlerinden birisidir. Antidepresan olarak kullanılan bu ilacın etken maddesi ise fluoksetindir.

Genellikle depresyon tedavisinde veya obsesif kompulsif bozukluk tedavisinde kullanılmaktadır. Adet öncesi sendromu ya da yeme bozukluklarında da kullanılan bu ilaç hastalara reçeteli olarak verilmekle birlikte kapsül ya da şurup formu ile alınabilmektedir. Ürünün çeşitli yan etkileri vardır ve başlangıç evresınde oluşan bu yan etkiler birkaç hafta içerisinde kendiliğinden kaybolmaktadır. Bu ilaç mutluluk hormonu olan serotonin hormonunun beynin içinde hücreye alınarak parçalanmasını önlemektedir.

Prozac reçetesiz alınır mı

Prozac reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde prozac ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Uzman hekimler tarafından prozac uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. Prozac 20 mg, prozac şurup, prozac kapsül, ve prozac hap ilacı reçeteli olarak alındığından devlet tarafından ödemesi yapılmaktadır.

Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta doktor onayı ve reçetesi dahilinde kullanılmalıdır. Aksi takdirde bağımlılık durumu gibi istenmeyen bulgular meydana çıkabilir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Onceair 4 mg reçetesiz alınır mı

Remeron reçetesiz alınır mı

Ventolin reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.