E Nabız Bilgi

Onceair 4 mg reçetesiz alınır mı

17.12.2022
Onceair 4 mg reçetesiz alınır mı

Onceair 4 mg reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere onceair 4 mg reçetesiz satılır mı ve onceair 4 mg reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Onceair, içerisinde 10 mg montelukast içeren ve lökotrien adı verilen maddeleri önleyen bir lökotrien alıcısı antagonistidir. Bu lökotrienleri önlemek astım belirtilerini tedavi eder ve alerjik sebepli nezleyi tedavi eder.

Onceair astımın tedavisinde veya uzun süren alerjik nezlenin tedavisinde reçete edilir. Onceair astım ataklarında kısa süreli kullanıma uygun değildir. Doktorunuzun önerisine yönelik kullanmanız gerektiğini unutmayınız. Onceair, 28 ve 84 tablet olmak üzere iki ayrı ambalaşj seçeneği ile sunulmaktadır. Eğer montelukast veya ilacın içinde bulunan herhangi bir maddeye karşı aşırı duyarllılığınız varsa ilacı kullanmamalısınız. Aksi takdirde istenmeyen bulgular meydana gelebilir.

Onceair 4 mg reçetesiz alınır mı

Onceair 4 mg reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde onceair 4 mg ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Uzman hekimler tarafından onceair 4 mg uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. Onceair 4 mg, onceair 5 mg ve onceair 10 mg ilacı reçeteli olarak alındığından devlet tarafından ödemesi yapılmaktadır.

Diğer tüm ilaçlarda olduğu gibi doktorunuzun onayı ve reçetesi olmadan kesinlikle kullanmamalısınız ve olası yan etkilerde size en yakın acil kuruluşuna ulaşmanız gerekmektedir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Remeron reçetesiz alınır mı

Ventolin reçetesiz alınır mı

imex krem reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.