E Nabız Bilgi

Ventolin reçetesiz alınır mı

17.12.2022
Ventolin reçetesiz alınır mı

Ventolin reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere ventolin reçetesiz satılır mı ve ventolin reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Ventolin, her 2,5 mg salbutamole eşdeğer 3 mg salbutamol sülfat içeren ve ağızdan solunarak alınan bir çeşit ilaçtır. Etkin madde olarak salbutamol içerir ve hızlı etkili bronkodilatörler ismi verilen ilaç grubuna dahildir. Çözelti halinde bulunan ventolin, plastik nebüller içerisinde bulunur ve her kutu içerisinde 20 adet nebül bulunmaktadır. Ventolin, nebülizatör adı verilen cihaz ile buhar haline getirilir ve ağızdan solunarak kullanılır.

  • Astımda gerçekleşen bronşların daralmasını azaltmada kullanılan rahatlatıcı bir ilaçtır.
  • Kesinlikle kontrol edici ilaç olarak kullanılmamalıdır.
  • KOAH hastalığında belirtileri azaltmak için ve kurtarıcı ilaç olarak kullanılmaktadır.

Ventolin reçetesiz alınır mı

Ventolin reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Eczanelerde ventolin ilacı reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Ventolin inhaler, ventolin şurup, ventolin nebül, ventolin tablet ve ventolin 2 mg doktorunuz tarafından reçete edildiğinde SGK tarafından ödemesi karşılanmaktadır.

Ventolin’i kullanmadan önce mutlaka hekiminize danışarak reçete onayı almanız gerektiğini unutmayınız. Aksi halde içeriğindeki maddelere duyarlılığınız olabilir veya farklı ilaçlarla kullanımı istenmeyen sonuçlar oluşturabilir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Lustral reçetesiz alınır mı

Dideral reçetesiz alınır mı

Enfluvir reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.