E Nabız Bilgi

Dideral reçetesiz alınır mı

13.01.2023
Dideral reçetesiz alınır mı

Dideral reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere dideral reçetesiz satılır mı 2023 ve dideral reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Dideral yüksek tansiyonu önlemek için reçete edilen ilaçtır. İnsan vücudunda stres hormonların aşırı salınımını durdurarak vücudu gevşetip rahatlatma etkisine sahiptir.

Böylece insanda kalp damar sağlığı da kontrol altına alarak kalp krizi riskini önler. Bunun yanı sırta yoğun anksiyete ve migren belirtilerini hafifletir. İlacı etkisi göstermesi, uzun zaman alacağından dolayı uzun süre kullanım gerektirebilir. İlacı ilk almaya başladığınızda baş dönmesi ve uyuşukluk gibi yan etkiler görülebilir. Bu yan etkiler kısa süreli olacağından dolayı fazla önemsenmelidir. Ancak baygınlık, şiddetli kalp çarpıntısı, nefes darlığı, baygınlık ve ilaca karşı alerjik reaksiyon gibi ciddi yan etkiler görüldüğü zaman durumu doktorunuza bildirmeniz gerekir.

Dideral reçetesiz alınır mı 2023

Dideral reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde dideral ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Uzman hekimler tarafından dideral uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. Dideral 40 mg reçeteli olarak alındığından SGK tarafından ödemesi yapılmaktadır. Hemangiol 3.75 mg/ml oral çözelti muadili olarak verilmektedir.

Doktor kontrolü olmadan kendiliğinden bıraktığınız zaman göğüs ağrısı ve kalp krizi gibi durumlar meydana gelebilir. Bu nedenle ilacı reçete ile aldığınız için doktor kontrolünde kullanmanız gerekir.

Dideral reçetesiz eczane fiyatı

DİDERAL Film Kaplı Tablet 40 mg 50 tabletlik ambalaj 8682340179008 barkod numarasıyla eczanelerde satışı yapılmaktadır. Dideral reçetesiz eczane fiyatı 26.42 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.