E Nabız Bilgi

Atarax reçetesiz alınır mı

13.12.2022
Atarax reçetesiz alınır mı

Atarax reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere atarax reçetesiz satılır mı 2023 ve atarax reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. İnsanlarda meydana gelen ruhsal sıkıntıların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. İnsanlarda oluşan huzursuzluk hallerini ve kaygıları iyileştirmede etkili bir ilaçtır. Yetişkin kişilerde, kaygı bozukluklarının tedavisini etmede yararlı ilaç olarak kullanılır. Ameliyat olacakların ameliyat öncesi hazırlıklarında kullanılır. Kişilerde ortaya çıkan ve giderilmeyen kaşıntıların yok edilmesinde etkili bir ilaçtır. Atarax hapını doktorun vereceği talimata göre kullanmak uygun olur. Doktorun verdiği doza göre kullanmak uygun olur. Doz aşımı yapılmamalıdır. Atarax çiğnenmeden yutulması gerekir. Atarax bol su içilerek ağızdan alınır. Atarax şurubu kullanılırken şurubun ölçeğine göre kullanmak gerekir. Çocuklarda ve yetişkinlerde doz ayarlaması farklı olabilir.

Atarax reçetesiz alınır mı 2023

Atarax reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Eczanelerde atarax reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Uzman hekimler tarafından atarax uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. Atarax reçeteli olarak alındığından SGK tarafından ödemesi yapılmaktadır.

Diğer ilaçların yan etkileri olduğu gibi Atarax ilacının da bazı yan etkileri meydana gelebilir. Kişilerde yüksek ateş, uyku bozukluğu, ağızda meydana gelen kuruluk ve çok terleme gibi yan etkiler oluşabilmektedir. Hamilelikte ve bebek emzirme dönemlerinde kullanılmaması gerekir. Anne sütüne karışma olasılığı yüksek olabilir. Hamilelikte tansiyon düşüklüğüne neden olabilmektedir.

Atarax reçetesiz eczane fiyatı

ATARAX Film Kaplı Tablet 25 mg 30 tabletlik ambalaj 8699624090058 barkod numarasıyla kayıt edilmiştir. Atarax reçetesiz eczane fiyatı 24.96 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.