E Nabız Bilgi

Aerıus 5 mg reçetesiz alınır mı

13.12.2022
Aerıus 5 mg reçetesiz alınır mı

Aerıus 5 mg reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere aerıus 5 mg reçetesiz satılır mı 2023 ve aerıus 5 mg reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Aerius, oral solüsyon, şurup, tablet ve oral olarak parçalanan tablet olarak mevcuttur.

Alerjik olarak ortaya çıkan nezle belirtilerini iyileştirmek amacıyla kullanılır. Aerius’un aktif bileşeni, alerjik reaksiyon sırasında vücudun saldığı doğal bir madde olan histamini bloke ederek çalışan desloratadindir. Aerius, diğer birçok antihistaminik gibi uyuşukluğa neden olmaz. Aerius’un yan etkileri baş ağrısı, ağız kuruluğu ve yorgunluğu içerebilir. Aerius aç veya tok karına bol su ile alınması uygun olur. Şurup olan Aerius kutusunun içerisinde bulunan ölçek ile alınması gerekir. Doktorun verdiği doza göre kullanmak uygun olur. 12 yaşından küçük çocuklara tablet ve 1 yaşından küçük çocuklara şurup verilmez. Günlük doz 1 tablet olarak uygulanır.

Aerıus 5 mg reçetesiz alınır mı 2023

Aerıus 5 mg reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Eczanelerde aerıus 5 mg reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Uzman hekimler tarafından aerıus 5 mg uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. Aerıus 5 mg reçeteli olarak alındığından SGK tarafından ödemesi yapılmaktadır. alores, axivol, alrinast, aria des, deloday, desadyne, des fix, desius, deslair, deslodin, desnorm, desrinal, dicomex, doranit, doxafin, eslotin, lordes ve tenedes gibi ilaçlar aerius muadili olarak satışı yapılmaktadır.

Aerıus 5 mg reçetesiz eczane fiyatı

AERİUS Film Kaplı Tablet 5 mg 20 tabletlik ambalaj 8683280337022 barkod numarasıyla kayıt edilmiştir. Aerıus 5 mg reçetesiz eczane fiyatı 36.53 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.