E Nabız Bilgi

Kontil çiğneme tableti reçetesiz alınır mı

10.12.2022
Kontil çiğneme tableti reçetesiz alınır mı

Kontil çiğneme tableti reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere kontil çiğneme tableti reçetesiz satılır mı 2023 ve kontil çiğneme tableti hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Mide- bağırsak parazitlerin meydana getirdiği enfeksiyonlarda kullanılan antihelmintik grubuna dahil olan çiğneme tabletidir. Mide-bağırsakta meydana gelen solucan, kıl kurdu, kancalı solucan, yuvarlak solucan gibi parazitlerin meydana getirdiği enfeksiyon tedavisinde kullanılır.

Kontil çiğneme tableti nasıl kullanılır?

Bağırsak kurdu, solucan, kıl kurdu tedavisinde farklı dozlarda kullanılır. Doktorunuzun koyduğu teşhise göre, vereceği tavsiyeye uygun kontil çiğneme tableti kullanınız. Beklediğiniz etkiyi göremediğinizde doktorunuza başvurmayı unutmayınız. Kontil çiğneme tableti istediğiniz zaman alabilirsiniz ve ayrıca çiğneyerek almayı ihmal etmeyin. Çiğnenmeyip yutulan tablet yeterli etkiyi göstermeyebilir. Tabletin içindeki etken maddenin ortaya çıkması için çiğnenmesi gerekir.

Kontil çiğneme tableti kimler kullanamaz?

Kontil çiğneme tableti içinde bulunan etken maddelerine karşı alerjiniz varsa ilacı kullanmayın Kaslarda oluşan güçsüzlük gibi hastalığınız varsa kullanmayınız. Hamilelerde kullanımı ise; doktorun tavsiyesi üzerine kullanılır. Hamile olduğunuzu bilmeden kontil çiğneme tablet kullandıysanız doktorunuza danışın. Emzirme döneminde kullanımı is; doktorunuz tavsiye ettiyse ve reçeteye yazdıysa kullanın. Emzirme döneminde doktor tavsiyesi olmadan kullanmayınız.

Kontil çiğneme tableti reçetesiz alınır mı 2023

Kontil çiğneme tableti reçetesiz satılır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Eczanelerden kontil çiğneme tableti ilacı reçetesiz olarak alınabilen bir ilaçtır. Nefes alma güçlüğü, yüzde şişme, cilt damarlarında şişme ve ciltte kırmızı küçük lekeler gibi olası yan etkileri görülebilmektedir.

Kontil çiğneme tableti reçetesiz eczane fiyatı

KONTİL Çiğneme Tableti 250 mg 6 tabletlik ambalaj 8699570080011 barkod numarasıyla kayıt edilmiştir. Kontil çiğneme tableti reçetesiz eczane fiyatı 25.23 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.