E Nabız Bilgi

Kestine reçetesiz alınır mı

10.12.2022
Kestine reçetesiz alınır mı

Kestine reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere kestine reçetesiz satılır mı 2023 ve kestine hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Antihistaminik grubuna dahil olan beyaz renkte yuvarlak ve kutunun içinde 20 tablet olarak satılan alerji ilacıdır. Kestine alerji olan hastaların belirtisi gözlerde sulanma, kaşıntı, burun akıntısı, hapşırma gibi belirtilerin tedavisinde kullanılır, yani yıl boyu süren nezleniz varsa, saman nezleniz varsa, deride kızarıklık, gözlerde şişliğiniz varsa ve 12 yaşından büyük iseniz bu tableti kullanabilirsiniz.

12 yaş altı çocukların kullanımı belirtilmemiş olup, 12 yaşından büyüklerde ve diğer yaş gruplarında doktor kontrolünde ve tavsiyesi üzerine günlük 1 tablet alınabilir. Hamileler de durum ilacın herhangi bir etkisi görülmemiş, doktor kontrolünde alınması gereken bir ilaçtır. Hamile olduğunuzu bilmeden kestine kullandıysanız derhal bir doktora yada eczaneye başvurunuz. Emzirme döneminde ise süte geçip geçmediği tam kanıtlanmamış olup emzirme döneminde şüphelenmemek için kullanılmaması tavsiye olunur.

Kestine reçetesiz alınır mı 2023

Kestine reçetesiz satılır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Eczanelerden kestine ilacı reçetesiz olarak alınabilen bir ilaçtır. Kestine ilacın çok yaygın yan etkisi, on kişiden birinde görülen baş ağrısı, yaygın olarak görülen yan etkisi on kişiden en fazla bir kişiyi etkileyen uyku hali, ağız kururluğudur. Ebafit 10 mg ve ebafit 20 mg 10 film tablet ilacı kestine muadili (eşdeğeri) olarak piyasada satışı yapılmaktadır.

Kestine reçetesiz eczane fiyatı

KESTİNE Film Kaplı Tablet 20 mg 20 tabletlik ambalaj 8699586092237 barkod numarasıyla kayıt edilmiştir. Kestine reçetesiz eczane fiyat 39.67 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.