E Nabız Bilgi

Feramat reçetesiz alınır mı

09.12.2022
Feramat reçetesiz alınır mı

Feramat reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere feramat reçetesiz satılır mı 2023 ve feramat hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Kansızlık tedavisi amacıyla kullanılan ilaç grubuna girmektedir. Feramat kansızlığa karşı oluşturulmuş, önleyici olarak geliştirilmiş bir haptır.

Genellikle demir eksikliği belirtilerinin olduğu anemi tedavisi, hamilelik ve emzirme dönemi, büyüme çağındaki çocukların tedavisinde kullanılmaktadır. Feramat içerisinde bulunan demir ve yardımcı maddelere karşı hassasiyeti olan hastaların içeriğini iyi bilip kullanması gereklidir. Özellikle karaciğer ve böbrek rahatsızlığı ciddi olan kişiler, feramat kullanılmasından kaçınılmalıdır. Kanser hastalarının kansızlık için kullandığı ilaçlar karaciğerde depolanır ve kanser tedavisi ilerlerken karaciğerden uzaklaşarak kullanılır hale gelmektedir. İçerisinde demir bulunan ilaçlar ölümcül zehirlenmelere sebebiyet vereceği için çocukların erişemeyeceği yerlerde bulunmalıdır. Yiyecek ve içecek ile birlikte feramat, yumurta ve süt ile birlikte alınmamalıdır. Alkol ile birlikte demir emilimine artıracağı için demir yüklenmesi ne sebebiyet vermektedir. Hamilelik ve emzirme döneminde doktorunuzun önerdiği dozlarda kullanılmalıdır.

Feramat reçetesiz alınır mı 2023

Feramat reçetesiz satılır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Eczanelerden feramat ilacı reçetesiz olarak alınabilen bir ilaçtır. Araç ve makine kullanırken herhangi bir yan etki oluşturmamaktadır. Feramat bol su içilerek alınmalıdır. Hamilelik döneminin 2. Ve 3. Aylık döneminde vücudun demire ihtiyacı artmaya başlar. Bu durumda vücudun demir eksiğini ortaya çıkarır. Hamilelik döneminde doktorun tavsiyesine göre demir vitamini takviyesi önerilir.

Feramat reçetesiz eczane fiyatı

FERAMAT Kapsül 100 mg 30 kapsüllük ambalaj 8699772157054 barkod numarasıyla satışı yapılmaktadır. Feramat reçetesiz eczane fiyatı 40.64 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.