E Nabız Bilgi

Fucicort krem reçetesiz alınır mı

03.02.2023
Fucicort krem reçetesiz alınır mı

Fucicort krem reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere fucicort krem reçetesiz satılır mı ve fucicort krem hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Bakteri enfeksiyonlarına neden olduğu ve bulunma olasılığı bulunan dermatozlarda etki eden ilaç grubuna girmektedir. Özellikle atopik egzama, diskoid ve staz egzaması,seboreik ve kontakt dermatit gibi hayatı olumsuz yönde etkileyen durumlarda doktor tarafından reçete edilmektedir.

Fucicort cilt üzerine günde 2 veya 3 kez uygulanmaktadır. Hastalığın iyileşme gösterdiğinden itibaren hücre tedavisi son verilmelidir. Yapılan tedavi İki haftadan uzun süre kullanılmamalıdır. Tedavi edilecek bölge temizliğine özen gösterilmelidir. Uygulama yapıldıktan sonra ellerin iyice yıkanıp durulama işlemi yapılmalıdır. Güneş ışığından ve sıcak temaslardan kaçınılmalıdır. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanılması krem hakkında herhangi yeterli veriler bulunmamaktadır. Karaciğer ve böbrek yetmezliği bulunan hastalarda kullanma kılavuzuna dikkat edilmelidir.

Fucicort krem reçetesiz alınır mı

Fucicort krem reçetesiz satılır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Eczanelerden fucicort krem ilacı reçetesiz olarak alınabilen bir ilaçtır. Fucicort krem doktorunuz tarafından uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. Fucicort krem reçeteli olarak alındığında SGK ödemesini karşılamaktadır.

Araç ve makine kullanacak olan bireyler Fucicort kremin herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Cildin kıvrımlı yerleri ile yüz bölgesine uygulama yapılması durumunda çok dikkatli olunması gerekir. Ağıza ve gözlere temas ettirmemeye özen gösterin. Yanlış yerlere değmesi durumunda bol su ile yıkanması gerekir. Çocukların kullanması durumunda mutlaka doktora danışmanız gerekir. Uzun süre kullanılmamalıdır.

Fucicort krem reçetesiz eczane fiyatı

FUCİCORT Krem 20 mg/g + 1 mg/g 30 g’lık tüp 8699514350088 barkod numarasıyla kayıt edilmiştir. Fucicort krem reçetesiz eczane fiyatı 86.53 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.