E Nabız Bilgi

Ürederm lipo reçetesiz alınır mı

25.12.2022
Ürederm lipo reçetesiz alınır mı

Ürederm lipo reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere ürederm lipo reçetesiz satılır mı ve ürederm lipo reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Her 1 grama yönelik olarak 100 mg üre (Karbamid) içeren ürederm, cilt üzerine sürülerek kullanılan bir çeşit kremdir.

Yumuşatıcılar ve koruyucular grubuna dahil olan bir ilaçtır. Derinin üst tabakasındaki suyun azalması ile deri kurur ve bu tabaka kuruduğunda deride çatlama, pullanma ve kaşıntı gibi durumlar gözlenebilir. Ürederm bu ve bu gibi durumlarda cildin nemlenmesini sağlar. Cildin elastikiyetini sağlar ve iyi bir görünüme kavuşmasına yardım eder.

Ürederm lipo reçetesiz alınır mı

Ürederm lipo reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Eczanelerde ürederm lipo reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Ürederm lipo doktorunuz tarafından reçete edildiği şekilde alınmalıdır. Ürederm lipo reçeteli olarak satın alındığında SGK ödemesini karşılamaktadir.

Ürederm; iktiyozis, atopik egzama, asteatotik egzama, hava koşulları, suyla aşırı temas, deterjan gibi kimyasallar ve doğru beslenmeme sonucunda oluşan deri sorunlarının tedavisinde kullanılan 200g beyaz renkli emülsiyon içeren polietilen tüpte satışa sunulmaktadır. Doktor gözetimi ve reçetesi onayında kullanılabilir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Üresal forte reçetesiz alınır mı

Piyeloseptyl reçetesiz alınır mı

Urinonvef reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.