E Nabız Bilgi

Fucidin krem reçetesiz alınır mı

14.02.2023
Fucidin krem reçetesiz alınır mı

Fucidin krem reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere fucidin krem reçetesiz satılır mı ve fucidin krem hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Fucidin cilt üzerinde bakterilerin neden olduğu enfeksiyonların dermatit ve atopik dermatiti önlemek amacıyla kullanılan ilaç grubuna girmektedir. Fucidin yüz bölgesinde, ellerde, kasık ve koltuk altı gibi bölümlerde kullanılması uygun görülmektedir. Cilt yüzeyine günde 3 kez uygulanmaktadır.

Küçük bebeklerden zorunlu olmadığı sürece kullanılması önerilmemektedir. Erişkinler ve yaşlılar için en herhangi bir doz ayarlaması yoktur. Karaciğer ve böbrek rahatsızlığı olan hastalarda fucidin ile ilgili herhangi bir veri bulunmamaktadır. İlaç içerisinde bulunan yardımcı maddelere karşı hastaların herhangi bir hassasiyeti olduğunda doktor kontrolü altında sürülmelidir. Gebelik döneminde bebeğe minimum zararı olduğu için herhangi bir yan etkisi beklenmemektedir. Emzirme döneminde anne ve bebeğe zararı minimum olduğu için herhangi bir etki gözlenmemektedir. Sadece meme bölgesine sürülmemelidir.

Fucidin krem reçetesiz alınır mı

Fucidin krem reçetesiz satılır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Eczanelerden fucidin krem ilacı reçetesiz olarak alınabilen bir ilaçtır. Araç ve makina kullanacak olan kişilerde etkisi minimal düzeyde ve hiç yok denilmektedir. Bu tür ilaçların çocuklar ve bebeklerden uzak olacak şekilde muhafaza edilmesine özen gösterilmelidir. Doktorunuzun önerdiği doz ayarında kullanmak hastalığınızın bir an önce geçmesine yardımcı olur. Fucidin açık yaralara uygulanmaz. 2 hafta kadar günde 3 defa kullanılması gerekir. Çocuklarda zorunlu olmadığı sürece kullanılmamalıdır.

Fucidin krem reçetesiz eczane fiyatı

FUCİDİN Krem %2 20 g’lık tüp 8699514352853 barkod numarasıyla kayıt edilmiştir. Fucidin krem reçetesiz eczane fiyatı 40.64 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.