E Nabız Bilgi

Benexol b12 reçetesiz alınır mı

09.12.2022
Benexol b12 reçetesiz alınır mı

Benexol b12 reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere benexol b12 reçetesiz satılır mı 2023 ve benexol b12 hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. B vitamini grubu eksikliğinin giderilmesi amacıyla kullanılan ilaç olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle B1, B6 ve B12 vitaminlerinin yetersizliği için, hemen yorulma unutkanlık, sinirlilik hali, titreme gibi şikayetleri olan hastalarda ayrıca sinir iltihabı ve eklem iltihabı gibi durumlarda doktor tarafından reçete edilmektedir.

Kalp rahatsızlığı olan bireylerde kalp kası bozukluğu cerrahi işlem sonrası, kusmalar ateşli romatizma ve alkolizm zehirlenmesinde tedaviye ek olarak alınmalıdır. Benexol içerisindeki yabancı etken maddelere karşı hassasiyeti olan kişiler ilacı almadan önce dikkatli olmalıdır. Örneğin içerisinde bulunan maddelere alerjik durum, hamilelik ve emzirme, 12 yaş altı ve şiddetli karaciğer ve böbrek yetmezliği olan bireyler kullanmadan önce doktor kontrolünde olmalıdır.

Yiyecek ve içeceklerle kullanılırken alkol kullanılmamasına B12 vitamininin etkinliğine düşürmesine neden olmaktadır. Gebelik ve emzirme döneminde günlük besin miktarına göre B6 vitamini fazlalığı zarar oluşturacağı için kullanılmasından kaçınılmalıdır. Araç ve makine kullanacak kişilerde herhangi bir etkiye sebebiyet vermektedir.

Benexol b12 reçetesiz alınır mı 2023

Benexol b12 reçetesiz satılır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Eczanelerden benexol b12 ilacı reçetesiz olarak alınabilen bir ilaçtır. Günlük kullanılacak doz miktarı unutulmuş ise üst üste 2 den fazla içilmemelidir. Bu tür ilaçlar vitamin grubuna girdiği için çocukların ve bebeklerin göremeyeceği yerlerde muhafaza edilmelidir.

Benexol b12 reçetesiz eczane fiyatı

BENEXOL B12 Film Kaplı Tablet 250/250/1 mg 50 tabletlik ambalaj 8699546095100 barkod numarasıyla kayıt edilmiştir. Benexol b12 reçetesiz eczane fiyatı 79.99 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.