E Nabız Bilgi

Fonksera reçetesiz alınır mı

09.12.2022
Fonksera reçetesiz alınır mı

Fonksera reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere fonksera reçetesiz satılır mı 2023 ve fonksera hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. İnsanların hayatını olumsuz yönde etkiler depresyon tedavisinde kullanılan antidepresan ilaç grubuna girmektedir.

Fonksera majör depresyon gibi olayların iyileşmesi için doktor tarafından reçete edilmektedir. Genellikle hastaların, uyku bozukluğu, kaygılı ve üzüntülü ruh hali, gerginlik, stres, içinden hiçbir şey yapmama isteği, kendini durgun halsiz hissetme, iştahta azalma, dikkat eksikliği gibi durumların önlenmesi amacıyla alınmaktadır. Fonksera kullanılmadan önce içerisindeki maddelere karşı hastaların alerjisinin olup olmadığına dikkat edilmelidir.

Kendinde depresyonda hisseden hastaların özellikle yaşamına son verme isteği olmaktadır. Fakat bu ilaçlar kullanıldıktan sonra en az 2 hafta içerisinde etki etmektedir. Kendine zarar vermek durumunda kalan insanların bu ilaçları kullanmadan önce doktor kontrolünde olması önerilmektedir. Fonksera yiyecek ve içecek ile birlikte alınabilir sadece alkol kullanılmamasına özen gösterilmelidir. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde bu ilacı kullanmaktan kaçınılmalıdır.

Fonksera reçetesiz alınır mı 2023

Fonksera reçetesiz satılır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerden fonksera ilacı reçeteli olarak alınabilen bir ilaçtır. Fonksera reçeteyle alındığından dolayı SGK tarafından ödemesi yapılmaktadır. Araç ve makina kullanacak olan kişiler fonksera aldıktan sonra, yorgunluk, bitkinlik, uyku hali, sersemlik, baş dönmesi gibi durumlar olacağı için dikkat edilmelidir. Doktorunuzun önerdiği doz a göre alınması uygun olur. Fazla doz alımı bazı yan etkilere neden olabilmektedir.

Fonksera reçetesiz reçetesiz eczane fiyatı

FONKSERA Film Kaplı Tablet 10 mg 28 tabletlik ambalaj 8699795091281 barkod numarasıyla kayıt edilmiştir. Fonksera reçetesiz eczane fiyatı 233.34 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.