E Nabız Bilgi

Bricanyl şurup reçetesiz alınır mı

05.02.2023
Bricanyl şurup reçetesiz alınır mı

Bricanyl şurup reçetesiz alınır mı konulu yazımızda bricanyl şurup reçetesiz satılır mı ve bricanyl şurup reçeteli mi gibi sıkça sorulan bu sorular hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Balgam söktürücü özelliği ile bilinen guaifenesin etkin maddeli ilaçlar arasında Bricanyl şurup da bulunur. İlacın bir diğer etkin maddesi terbülatin sülfat ise solunumu kolaylaştırıcı bir etkiye sahiptir. Anlaşılacağı gibi şurup, solunum yolları hastalıklarının tedavisi ile ilişkilidir. Çocuk ve yetişkinlerin kullanabildiği Bricanyl şurup ne için kullanılır, Bricanyl şurup reçete ile mi satılır sorularının cevapları merak edilebilir.

Bricanyl şurup ne için kullanılır?

Bricanyl şurup, solunum sıkıntısında hastanın nefes almasına yardımcı olmaktadır. Solunum yollarını genişleten şurup, nefes daralmasına sebep olan hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Balgam söktürücü şuruplar özelliği de göstermektedir. Balgamın yumuşatılarak atılmasını kolaylaştırdığı için öksürüğü de azaltmaktadır.

Briancyl şurubun endikasyonları arasında astım tedavisi de bulunmaktadır. Astım tedavisinde yardımcı çözeltilerdendir. Bu şurup, astım gibi hastalıklar için akciğer şişliklerinin tedavisinde yardımcı farklı tip ilaçlarla bir arada reçete edilmektedir.

Bricanyl şurup kimler kullanabilir?

Şurubun kullanım prosedüründe 6-12 yaş arası çocuklarla ve yetişkinlerde kullanılabileceği anlaşılmaktadır. İlacın altı yaşın altında kullanımı önerilmemektedir. Ayrıca Bricanyl şurup hamilelerde kullanılır mı sorusunun yanıtı da ilaç hamilelerde kullanılmamalı şeklinde verilmelidir. İlacın emzirenlerde doktor kontrolü dışında kullanımı da uygun değildir.

Bricanyl şurup reçetesiz alınır mı

Bricanyl şurup reçetesiz satılır mı, sorusu sorulabilmektedir. Bricanyl şurup, renksiz ve berrak, 100 mg.’ lik şişeler halinde eczanelerde reçete ile satılır. Şurubun eczane dışında satışı yapılmamaktadır. Doktor tarafından reçete edilmediği sürece kullanımı önerilmemektedir. Ayrıca doktora danışılmadan farklı bir hastalık tedavisi için ezbere kullanımı sakıncalıdır.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Botox reçetesiz alınır mı

Aklovir şurup reçetesiz alınır mı

Addyi reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.