E Nabız Bilgi

Dominik Cumhuriyeti Doktor Maaşı

23.09.2023
Dominik Cumhuriyeti Doktor Maaşı

Dominik Cumhuriyeti, Kuzey Amerika Kıtası’nda Karayiplerde bulunan bir ülkedir. Ülkenin para birimi ise Dominik Pesosudur. Ülkedeki işçilerin çoğu aldığı maaştan şikayetçidir. Fazla nüfusu olmayan Dominik’te, bulunan nüfusun büyük bir kısmını gençler ve çocuklar oluşturur. Çocukların hemen hemen hepsi el işçiliğine dayalı işlerde aile geçimine katkı sağlaması açısından ailelerince işe verilmektedir. Dominik’te tıp sektörü fazla gelişmemiştir. Bununla birlikte tıp en çok rağbet gören meslekler arasındadır. Gençlere büyüyünce ne olacaksın diye sorulduğunda ya tıp ya da diş doktorluğu diyeceklerdir.

Ülkede asgari ücret tahmini olarak 150 eurodur. Ülke genelinde asgari ücretten iş yapan insan sayısı azdır. İnsanlar çoğu zaman ortalama 300 eurodan çalışmaktadırlar.

Doktorlara verilen değer diğer ülkelerde olduğu gibi Dominik’te de yüksektir. Bu yüzden hekimlerin maaşı diğer meslek gruplarına göre daha yüksektir. En yüksek maaşı alanlar diş doktorları iken maaşları 1300 euro civarıdır. Ülkede doktor maaşı ise en yüksek alınan maaşlardandır. Ortalama olarak doktor maaşı yaklaşık 1000 euro civarındadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.