E Nabız Bilgi

Acnemix jel reçetesiz alınır mı

13.12.2022
Acnemix jel reçetesiz alınır mı

Acnemix jel reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere acnemix jel reçetesiz satılır mı 2023 ve acnemix jel reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Acnemix jel günde 1veya 3 defa uygulanır. Akne vulgaris ve akne rosacea tedavisinde kullanılır.

Ciltteki bakterileri yok ederek çalışır ve ayrıca peeling etkisi vardır. Bu sayede yeni sivilce oluşumunu engeller. Ayrıca sivilce ve siyah noktalar üzerinde kuruma etkisi vardır. Çok etkili bir sivilce ilacıdır. Ancak ciltte tahriş, kızarıklık, yanma, batma, soyulma ve kuruluk gibi bazı yan etkilere neden olabilir. Bu yan etkiler genellikle hafif ve geçicidir. Bu yan etkilerden herhangi birini yaşarsanız, doktorunuza danışmalısınız. Acnemix jel 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır. Hamile veya emziren kadınlarda da kullanılması önerilmez. İçeriğindeki herhangi bir maddeye alerjiniz varsa bu ilacı kullanmamalısınız. Cildinizde herhangi bir kesik veya açık yara varsa da bu ilacı kullanmaktan kaçınmalısınız. Bu ilacı kullanırken güneş ışığına veya yapay ışığa maruz kalmaktan da kaçınmalısınız. Acnemix jel reçetesiz satılmaktadır. Eczanelerden satın alabilirsiniz. Ancak, bu ilacı kullanmadan önce daima doktorunuza danışmalısınız. Bu ilaç sadece harici kullanım içindir. Ağızdan almamalısınız. Ayrıca bu ilacı kullanırken gözlerinizle temasından kaçınmalısınız. Yanlışlıkla gözünüze temas ederse hemen bol su ile yıkamalısınız.

Acnemix jel reçetesiz alınır mı 2023

Acnemix jel reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Eczanelerde acnelyse ilacı reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Uzman hekimler tarafından acnelyse uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. Acnemix jel, acnemix 5 3 jel ve acnemix krem reçeteli olarak alındığından SGK tarafından ödemesi yapılmaktadır.

Bu ilacı doktorunuzun önerdiği süre boyunca kullanmalısınız. Akneniz kötüleşebileceği için bu ilacı kullanmayı aniden bırakmamalısınız. Bu ilacı kullanırken diğer akne ilaçlarını kullanmaktan da kaçınmalısınız.

Acnemix jel reçetesiz eczane fiyatı

ACNEMİX Jel %5 + %3 40 g jel + 1.6 gr’lık flakon 8699569340089 barkod numarasıyla kayıt edilmiştir. Acnemix jel reçetesiz eczane fiyatı 113.18 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.