E Nabız Bilgi

Remeron reçetesiz alınır mı

17.12.2022
Remeron reçetesiz alınır mı

Remeron reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere remeron reçetesiz satılır mı ve remeron reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Remoron Psikiyatri hastsalarının tedavisinde kullanılmakta antidepresan gurubunda yer alır. 30 miligramlık kapalı film tabletler halinde eczanelerde 14 ya da 28’li kutularda satılmakta olan bu depresan ilacı psikiyatri reçetesi ile kullanılması gereken ilaçtır.

Yetişkinlerde majör depresif bozukluğu başta olmak üzere birçok psikolojik hastalıkların tedavisi için endişedir. Remeron içeriğindeki etken maddesi martizapindir. Martizapin aslında diğer antidepresan ilaçlarından çok daha farklı çalışır. Aynı zamanda Noradnerjik Spesifik serotenerjik, antidepresanlar gurubunun bir üyesidir. Bu antidepresyan ilacı içeriğindeki martizapin etken maddesi sayesinde beyindeki serotonin (mutluluk hormonu) ile noradrenalin adlı nörotransmitter salgısının miktarını artırmada etkisi vardır.

Serotonin hormonu insana canlılık ve zindelik vererek mutluluk veren işlevlerini artırır. Ayrıca bireyin akıllı ve olgun davranışlarını artırarak iştah ve uyku düzenini sağlar Noradrenalin hormonu ise kişinin farkındalık konsantrasyon ve uyanıklık gibi durumlarını sağlar dikkat eksikliği ve odaklanma problemlerini gidermede yardımcıdır. İşte Remeron da insan için gerekli olan bu iki önemli hormonun seviyesini artırmaya yardımcı bir ilaçtır.

Remeron reçetesiz alınır mı

Remeron reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde remeron ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Uzman hekimler tarafından remeron uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. Remeron 30 mg ve remeron uyku ilacı reçeteli olarak alındığından devlet tarafından ödemesi yapılmaktadır.

Remeron yetişkinlerde uyku ilacı olarak da kullanılabilir. Tabi bu konuda kararı psikiyatri uzmanı verecektir. Hastalar ilacı reçete ettirmek için öncelikle psikiyatri uzmanı ile görüşme yapıp, hastalığını tanısını koydurduktan sonra doktor uygun görmesinde halinde size bu ilacı size reçete edecektir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Ventolin reçetesiz alınır mı

imex krem reçetesiz alınır mı

Benzoxin reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.