E Nabız Bilgi

Ketoral şampuan etkili mi

19.01.2023
Ketoral şampuan etkili mi

Ketoral şampuan etkili mi sorusunun cevabını vermeden evvel ürün hakkında detaylı açıklama yapmak kullanıcılar için faydalı olacaktır. Ketoral %2 şampuan etken maddesi olan ketokonazol ile mantar enfeksiyonlarını iyileştirmede kullanılmaktadır.

60 ml ve 100 ml olacak şekilde iki farklı ambalaj tipi ile piyasaya sürülmüştür. Hem ciltte hem de saç derisinde tedavi amaçlı kullanılabilmektedir. İçerisinde bulunan herhangi bir maddeye alerji söz konusu ise bu şampuan kullanılmamalıdır. Başka ilaçlarla etkileşime geçebildiğinden mutlaka uzman bir hekim kontrolünde kullanılmalıdır. Reçetesiz satın alınamayan bu şampuan hamilelik, emzirme dönemlerinde kullanılmasında da bir sakınca bulunmamaktadır.

Ketoral şampuan etkili mi

Ketoral şampuan etkili mi sorusunun yanıtı kesinlikle düzenli kullanım sonucu Ketoral şampuan etkilidir şeklinde olacaktır. Ketoral şampuan doktorun belirttiği doz ve sıklıktan fazla ya da az kullanılırsa etkisi görülmeyecektir. En iyi sonucu alabilmek için belirtilen miktarda kullanılması gerekmektedir.

Doktor aksini belirtmediği sürece ilk hafta haftada 2-3 kez, sonrasındaki haftalarda haftada 3-4 kez olacak şekilde kullanımı belirtilmiştir. Hastalığın belirtileri geçene kadar kullanılmalıdır. Eğer şampuanın etkisinin az olduğu düşünülüyorsa bu bilgi doktor ile paylaşılmalıdır ve kullanım dozundan bir düzenleme yapılabilecektir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Konazol şampuan haftada kaç gün kullanılır

Ketoral şampuan reçetesiz alınır mı

Ketoral şampuan aile hekimi yazabilir mi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.