E Nabız Bilgi

Ketoral şampuan reçetesiz alınır mı

05.12.2022
Ketoral şampuan reçetesiz alınır mı

Ketoral şampuan reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere ketoral şampuan reçetesiz satılır mı 2023 ve ketoral şampuan hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Ketoral şampuan insanlarda oluşan kafa derisindeki ve vücuttaki mantar tedavisinde kullanılan ilaç grubuna girmektedir. Özellikle kafa derisindeki ve vücutta oluşan kuru veya yağlı kabuklanmalar için kullanılmaktadır.

Ketoral şampuan ph değeri 6 olan bir saç mantarı hastalığının önlenmesinde etkilidir. Ketoral şampuan içerisindeki yabancı etken maddelere karşı hassasiyeti ve duyarlılığı olan hastaların doktor kontrolü altında kullanmalıdır. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanılmasında herhangi bir sakınca bulunmaz. Her ihtimale karşı doktora danışılarak tavsiyeler alınmalıdır. Araç ve makine kullanacak olan hastalarda yan etkileri görülmemiştir. Haftada en az iki kere şampuan ile kafa derisinin yıkanmasına ve güneşe çıkılmamasına özen gösterilmelidir. Yalnızca eczanelerde satışa sunulmuştur.

Doktorunuzun ettiği reçete şekline göre kullanmak uygun olur. Sacınızın hastalıklı olan bölgesini su ile biraz ıslatın, daha sonra şampuanı uygulamaya başlayın. Saçınızda şampuan köpürdükten sonra 5 dakika kadar bekletin. Bu işlemden sonra bol su ile durulayın. Bu uygulama için bir avuç içi kadar şampuan yeterli olacaktır.

Ketoral şampuan reçetesiz alınır mı 2023

Ketoral şampuan reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Ketoral şampuan eczanelerden reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Ketoral şampuan reçeteli olarak satın alındığında SGK ödemesini karşılamaktadır. Aile hekimi ketoral şampuan yazma yetkisi bulunmaktadır. Funforal, ketoderm, ketoral, konazol ve nizoral gibi ilaçlar ketoral şampuan muadili (benzeri) olarak eczaneler tarafından verilmektedir.

Ketoral şampuan reçetesiz eczane fiyatı

KETORAL Medikal Şampuan %2 60 ml’lik şişe 8699569560043 barkod numarası ile eczanelerde satışı yapılmaktadır. Ketoral şampuan reçetesiz eczane fiyatı 24.20 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.