E Nabız Bilgi

Diprospan ampul reçetesiz alınır mı

16.12.2022
Diprospan ampul reçetesiz alınır mı

Diprospan ampul reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere diprospan ampul reçetesiz satılır mı 2023 ve diprospan ampul reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Diprospan kortikosteroid ilaç gurubuna dahildir. İçeriğindeki etken maddesi ise dipropiyonat ve betametazon sodyum fosfattır. Eklem ya da kas gibi doku içeriğine enjeksiyon ile uygulanan iğnedir. Damar veya cilt altına uygulanması uygun değildir. Diprasyon kesinlikle yabancı ve zararlı madde içermeyen ve kolay bir şekilde süspansiyon haline gelen bir iğnedir. 1 mg’lik ampuller halinde satılır.

Diprospan mikropsuz bir süspansiyon olarak, kullanılan kortikosteroid ilaçlara duyarlı olan kronik ve akut hastalıklar için kullanılır. Diprospa’nın etkili olduğu hastalıklar şunlardır;

  • Hormonal hastalıkların tedavisinde
  • Alerjik burun iltihabı, astım ve anjiyoödem gibi durumlarda
  • Eklem ve romatizmal hastalıkların tedavisinde egzama ürtiker ve sedef gibi cilt ve deri hastalıkların tedavisinde
  • Kolajen doku hastalığı gibi bağışıklık sisteminde meydana gelen hastalıkların tedavisinde endikedir.

Diprospan ampul reçetesiz alınır mı 2023

Diprospan ampul reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde diprospan ampul ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Uzman hekimler tarafından diprospan ampul uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. Diprospan ampul reçeteli olarak alındığından devlet tarafından ödemesi yapılmaktadır. Aile hekimi diprospan ampul ilacını tek başına yazma yetkisi bulunmamaktadır. Uzman hekimler tarafından verilen raporlara istinaden diprospan ampul ilacını yazabilmektedir.

Diprospan iğnesi doktor tarafından reçete ile kullanılmalıdır. Ayrıca bu iğne doktor kontrolü ya da sağlık personeli tarafından uygulanması gerekir.

Diprospan ampul reçetesiz eczane fiyatı

DİPROSPAN Enjeksiyonluk Süspansiyon 2 mg/1 mL + 5 mg/1 mL 1×1 ml’lik ampul 8683280337084 barkod numarasıyla kayıt edilmiştir.Diprospan ampul 55.52 TL reçetesiz eczane fiyatı olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Cortair reçetesiz alınır mı

Clindoxyl jel reçetesiz alınır mı

Çoçuk antibiyotik şurubu reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.