E Nabız Bilgi

Klamoks reçetesiz satılır mı

05.12.2022
Klamoks reçetesiz satılır mı

Klamoks reçetesiz satılır mı 2023 yazımızda sizlere klamoks reçetesiz alınır mı 2023 ve klamoks hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Bakteri ve mikropların sebep olduğu hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaç grubuna girmektedir.

Klamoks karşı duyarlı olan bakterilerin ve enfeksiyonların tedavisinde kullanılmaktadır. Antibiyotik olan bu ilaç doktor kontrolü altında uygun dozlarda kullanılması gerekmektedir. Üst solunum yolu enfeksiyonları, sinüzit, orta kulak iltihabı ve bademcik enfeksiyonlarında özellikle kullanılmaktadır. Kronik bronşitin alevlenmesi, diş iltihabı ve İdrar yolu enfeksiyonlarında tercih edilmektedir. Klomaks ilacın içeriğinin içindeki yabancı etken maddelere karşı diğer ilaçlarla birleştiğinde etkileşimler oluşmaktadır. Bu açıdan bakıldığında kullanma kılavuzunun iyi incelenmesi gereklidir. Antibiyotik grubu ilaçlara karşı alerjisi olan insanların doktor kontrolü altında olup ilacı öyle kullanması lazımdır. İleri derecede böbrek ve karaciğer yetersizliği olan hastalarda doktorun önerdiği dozlarda alınmalıdır.

Klamoks reçetesiz satılır mı 2023

Klamoks reçetesiz satılır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Klamoks eczanelerden sadece reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Klamoks aile hekimi yazma yetkisi bulunmaktadır. Devlet tarafından klamoks ilacının ödemesi bulunmaktadır.

Gebelik ve emzirme döneminde kullanılmasından kaçınılmalıdır. Özellikle gebeliğin ilk 3 ayında kullanmayınız. Emzirme döneminde ise anne sütünden bebeğini geçeceği için bebekte ishal ve kusmaya neden olmaktadır. Araç ve makine kullanacak olan hastalar için minimal seviyelerde zararı bulunmaktadır. Yetişkinler ve 12 yaşın üzerindeki kişiler günde 2 defa 625 mg tablet olacak şekilde, ağrıların şiddeti artması durumunda günde 2 defa 1 tablet alınması gerekir.

Klamoks reçetesiz eczane fiyatı

KLAMOKS BID Film Tablet 1000 mg 10 tabletlik ambalaj 8699569090328 barkod numarası ile kayıt edilmiştir. Klamoks reçetesiz eczane fiyatı 40.64 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.