E Nabız Bilgi

Levokast reçetesiz satılır mı

05.12.2022
Levokast reçetesiz satılır mı

Levokast reçetesiz satılır mı 2023 yazımızda sizlere levokast reçetesiz alınır mı 2023 ve levokast hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Levokast pembe renkli alerji tedavisinde kullanılan antihistamik ilaçtır.

Antihistamikler alerjilere neden olan histamin tutarak alerji etkilerini ortadan kaldırır. Ayrıca lökotrienleri engelleyerek astım hastalığında ortaya çıkan belirtileri iyileştirir. Alerji rinit yani nezle olan kişilerde ve astıma yakalanan hastaların tedavisinde kullanılır. Alerji rinit mevsimsel geçişlerde meydana gelen özellikle polenlerden dolayı kişide burun akıntısı, gözlerde yaş belirtileri ortaya çıkar. Bu belirtileri ortadan kaldırmak için levokast kullanılır. Astım ise akciğerlerde bulunan bronşların sağlıklı olmamasından dolayı nefes alıp verirken tıkanmalar olabilir. Nefes darlığı yaşayan astım hastalarının daha kolay nefes alıp vermeleri için levokast kullanılır.

Levokast nasıl kullanılır?

Levokast kullanmaya başlamadan önce doktorunuza astım hastası olduğunu bildirmeniz gerekmektedir. İlacın içeriğindeki etken maddelere alerjiniz varsa ve bilmeden ilacı yuttuysanız derhal acil şekilde en yakın sağlık kuruluşuna gitmeniz önerilir. Hamilelerde kullanımı doktorunuzun tavsiyesi üzerine kullanmalısınız. Hamile kalmak istiyorsanız böyle bir planınız varsa ilacı kullanmadan doktorunuza danışmanız önemlidir. Emzirme döneminde kullanımı ise doktorunuza emzirdiğinizi bildirmeniz gerekmektedir. Doktorlar emzirme döneminde levokast ilacı tavsiye etmemektedir.

Levokast reçetesiz satılır mı 2023

Levokast reçetesiz satılır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Levokast eczanelerde reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Aile hekimi Levokast yazma yetkisi bulunmaktadır. Levokast reçeteli olarak SGK tarafından ücretsiz olarak karşılanmaktadır. Aircomb, cetmont, desmont, levmont, mondes, narisat ve zespira plus gibi ilaçlar levokast muadili olarak verilmektedir.

Levokast reçetesiz eczane fiyatı

LEVOKAST Film Kaplı Tablet 5 mg/10 mg 30 tabletlik ambalaj 8699569092544 barkod numarası ile kayıt edilmiştir. Levokast reçetesiz eczane fiyatı 103.52 TL olarak belirlenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.