E Nabız Bilgi

Keppra reçetesiz alınır mı

04.12.2022
Keppra reçetesiz alınır mı

Keppra reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere keppra reçetesiz satılır mı 2023 ve keppra hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Sara hastalarının kullandığı antiepileptik ilaç grubuna girmektedir. Sara nöbetlerinin önlenmesi amacıyla doktor tarafından reçete edilmektedir.

16 yaş üstü hastalarda yaygınlaşmış nöbetlerde ve kısmi nöbetlerin önlenmesi amacıyla alınmalıdır.12 yaş üzeri hastalar ve erişkinlerde sıçrama tarzındaki nöbetlerin tedavisinde kullanılmaktadır. Keppra kullanılmadan önce içeriğindeki etken maddelere karşı hassasiyeti olan kişilerin kullanma kılavuzuna dikkatlice okuması önerilmektedir.

Alerjik reaksiyonlar geliştireceği için ciddi rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir. Önemli derecede kalp ve böbrek yetersizliği olan hastalarda doktorun önereceği dozlarda alınması gereklidir. Yiyecek ve içeceklerle birlikte ayrı kullanılabilmektedir. Keppra kullanımı süresince alkol alınmaması sizin sağlığınız açısından iyi olur. Hamilelik ve emzirme döneminde kullanılmasından kaçınılmalıdır.

Keppra kullanan hastalar araç ve makine kullanmadan önce doktora danışması gereklidir. Çeşitli durumlara sebebiyet oluşturacağı için dikkat edilmelidir. Bu tür ilaçların çocukların ve bebeklerin erişemeyeceği yerlerde muhafaza edilmesine özen gösterilmelidir. Keppra epilepsi tedavisinde kullanılması nedeniyle, kişide uykunun artması, baş dönmesi ve dengesizlik olan yan etkileri görülebilmektedir. Ortaya çıkan bu yan etkiler daha sonraki günlerde kendiliğinden geçer. 16 yaş üstü kişilerde sara hastalığının tedavisinde etkili olmaktadır.

Keppra reçetesiz alınır mı 2023

Keppra reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Keppra eczanelerden sadece reçeteli olarak satışı yapılmaktadır. Uzman hekimlerce keppra reçete edildikten sonra alınabilmektedir. Keppra reçeteli olarak verildiğinden SGK ödemesi kapsamındadır.

Keppra reçetesiz eczane fiyatı

Keppra film tablet 500 mg 8699624090072 barkod numarası, keppra oral çözelti 100 mg/ml 150 ml’lik şişe + 1 ml enjektör 8699624650061 barkod numarası ve keppra film tablet 250 mg 50 tabletlik ambalaj 8699624090065 barkod numarası ile eczanelerde satışı yapılmaktadır. Keppra reçetesiz eczane fiyatı 241.80 TL, 137.40 TL ve 122.69 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.