E Nabız Bilgi

Monodoks reçetesiz alınır mı

05.12.2022
Monodoks reçetesiz alınır mı

Monodoks reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere monodoks reçetesiz satılır mı 2023 ve monodoks hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Etkin maddesi doksisiklin hiklat olan bu ilaç ağızdan alınmaktadır.

Cinsel temasla geçen bel soğukluğu, frengi gibi hastalıklarda alternatif tedavi olarak veya solunum yolları hastalıklarında veya kolera, amip, turistik diyaresi gibi bağırsak hastalıklarında, bazı göz enfeksiyonlarında, genital enfeksiyonlar da, tetanos için alternatif tedavi olarak kullanılabilmektedir. Eğer bu ilacın etkin maddesine veya yardımcı maddelerine karşı hassasiyetiniz ya da alerjiniz var ise, hamile iseniz veya emziren anne iseniz veya sekiz yaşından küçük iseniz bu ilacı kullanmayınız. Bu ilacı doktorunuzun öneri veya yönergeleri doğrultusunda kullanmaya başlayınız veya bırakınız. Bu ilacı yine aynı şekilde doktorunuzun önerisi veya yönergesi doğrultusundaki süreç kadar kullanınız.

Monodoks reçetesiz alınır mı 2023

Monodoks reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Monodoks eczanelerden sadece reçeteli olarak alınabilmektedir. Uzman görüşü gerektiğinden dolayı monodoks aile hekimi yazma yetkisi bulunmamaktadır. Monodoks reçeteli olarak satın alındığında SGK ödemesi karşılamaktadır.

Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da bir takım yan etkileri olabilmektedir. Ciddi olan yan etkiler ise şu şekildedir: kansızlık, deride aşırı duyarlılık, yemek borusunda tahriş, vajinada akıntı veya kaşıntı veya Pamukçuk, sarılık bulgularıdır. Bu yan etkileri görmeniz durumunda derhal doktorunuza bildiriniz veya en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz. Hafif yan etkiler ise şu şekildedir: bulantı, ishal, mide yanması, baş ağrısı, görme bozukluğu, kulak çınlaması, kas veya eklem ağrıları.

Monodoks reçetesiz eczane fiyatı

MONODOKS Kapsül 100 mg 14 kapsüllük ambalaj 8699525151469 barkod numarası ile eczanelerde bulunmaktadır. Monodoks reçetesiz eczane fiyatı 24.89 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.