E Nabız Bilgi

Lustral 100 mg kullananlar

29.08.2023
Lustral 100 mg kullananlar

Lustral içerisinde sertralin adında etken madde yer almaktadır. Lustral, yalnızca ankisiyete bozuklukları ve depresyon hastalıklarının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Diğer yandan kişilerde meydana gelen travma bozukluklarını iyileştirme de etkili bir ilaçtır. Lustral aç veya tok karına günde 1 defa alınarak kullanılır. Depresyon hastalıklarının tedavisinde başarı oranı oldukça yüksektir. Lustral doktor tavsiyesine göre kullanılır. Günlük kullanımda 25 mg dan başlayıp 100 mg’a çıkılabilmektedir. Lustral en az 6 ay kullanılması gerekir. Lustralin de diğer ilaçlar gibi yan etkileri bulunur.

Bunlar genel olarak Terlemenin fazla olması, ağızda kuruluk, Baş dönmesi, Mide bulantısı, İshal, Uyku oranında artış gibi yan etkiler ortaya çıkabilmektedir. Lustral 100 mg kullananlar, genel olarak psikolojik sıkıntılarının olması nedeniyle kullandıklarını ve yararını gördükleri açıklamaktadırlar. İlk kullanmaya başlayanlar etkisinin daha sonra görüldüğünü ve kullanmaya devam edeceklerini belirtmektedirler. Lustral kullanmaya başladıklarını ve 1 gün sonra iştahsızlık ve esnemenin çok olmasına neden oldu denilmektedir. Lestral kullandıktan 3 gün sonra etkisini göstermektedir açıklamaları da bulunmaktadır.

Lestral ilaç hakkında kullanmayıp fikir sahibi olmayı isteyenlerin de çok olması normal olmaktadır. Akıllarına takılan bazı soruları da yapılan yorumlar sayesinde gidermektedirler. Lestral kullanan kişilerin ilaç hakkındaki yorumları genel olarak iyi yönde olmaktadır. Lestral kullanıp yorum yapan kişiler den bazıları 1 yıldır kullandıklarını ve herhangi bir yan etkisini görmediklerini anlatmaktadırlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.