E Nabız Bilgi

Anjiyo SGK karşılıyor mu

21.01.2023
Anjiyo SGK karşılıyor mu

Anjiyo SGK karşılıyor mu içeriğimizde sizlere anjiyo devlet ödüyor mu, anjiyo sgk ödüyor mu ve anjiyo devlet karşılıyor mu gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Tıbbı görüntüleme yöntemlerinden biri olan anjiyografi, kalbin odalarını ve damar sisteminin yapısını ayrıntılı bir şekilde inceler. Anjiyo önceleri sadece hastalığa tanı koymak için yapılırken günümüzde tedavi amacıyla da yapılmaktadır. Hastalıkları erken fark eder ve tanı koyar.

Damarlarda herhangi bir tıkanıklık olup olmadığına bakar ve damarlardaki genişleme ve daralmaya bakmaktadır. Kalp krizi, kalp spazmı veya felç gibi hastalıkların olup olmayacağına dair erkenden izlenim yapmaya yardımcı olur ve önlenmesini sağlar. Bu işlem sırasında damarlar tıkanıksa stent takılır ve hasta normal hayatına döndürülmeye çalışılır. Bu işlemi gidip “ben anjiyo olmak istiyorum” deyip de yaptıramazsınız şikayetlerinize, sizde oluşan semptomlara göre doktorunuz anjiyo olup olmayacağınıza karar verir.

Anjiyo SGK karşılıyor mu

Anjiyo SGK karşılıyor mu? sorusunun cevabı evet olacaktır. Devlet hastanelerinde yapılan anjiyolar SGK tarafından ücretsiz olarak karşılanmaktadır. Özel hastanelerde yapılan anjiyo fiyatları 3.000 TL ile 10.000 TL arasında değişmektedir. Bu fiyat her hastaneye göre farklılık gösterebilmektedir. Anjiyo riski %1 seviyesinin altıda bulunsa da biraz riskte bulabilmektedir.

Böbrek hasarı, ritim bozukluğu, kalp krizi, enfeksiyon ve kanama gibi anjiyo riskleri de bulunmaktadır. Kalbe giden damar hastalığı ve kalp hastalığı gibi şikayetlerde doktor tarafından anjiyo yapılması istenmektedir. Anjiyo yapıldığında stent takılması gerekirse ücretini SGK yapmaktadır. 50 yaşında altında bulunan hastalara ise seramik protezlerde ücretsiz yapılabilmektedir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

E Nabız birincil telefon numarası değiştirme

Noskar jel SGK karşılıyor mu

Norvasc SGK karşılıyor mu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.