E Nabız Bilgi

Noskar jel SGK karşılıyor mu

20.01.2023
Noskar jel SGK karşılıyor mu

Noskar jel SGK karşılıyor mu içeriğimizde sizlere noskar jel devlet ödüyor mu, noskar jel sgk ödüyor mu ve noskar jel devlet karşılıyor mu gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Herhangi bir cilt probleminden sonra yüzünüzde oluşan çukurları ve yara izlerini gizlemek için kullanılır. Soğan özü, heparin ve allantoin içermektedir. Her bir kutuda 100 gr’lık tüp şeklinde bulunmaktadır. Çeşitli sebeplerle oluşmuş yaraların iyileşmesinde kullanılabilmektedir.

Kol ya da bacak gibi çıkıntılı organların kesilmesi gibi durumlarda, yanıklarda, ameliyat sonrasında görüntü olarak düzelmesini sağlayacaktır. Parmakların hareket etmesine engel olan durumlarda ve yaşanan travmadan sonra oluşan hareket bozukluğunda kullanılmaktadır. Yarayı tamamen kapatır normal bir görünüm sağlamaktadır. Hamilelik ve emzirme durumunda doktorunuza danışın ondan sonra kullanmaya başlayın. Tedavi edilecek olan bölgeye ince bir tabaka şeklinde sürünüz. Günde 2-3 kez uygulayabilirsiniz. 1 yaşından küçük çocuklara ise 1-2 kez kullanabilirsiniz.

Noskar jel SGK karşılıyor mu

Noskar jel SGK karşılıyor mu? sorusunun cevabı evet olacaktır. Noskar jel SGK tarafından ücretsiz olarak ödenmektedir. Aile hekimi noskar jel yazma yetkisi bulunmaktadır. Baricus, fito krem, conractubex 100 gr jel ve hepatubex gibi ilaçlar noskar jel muadili olarak eczaneler tarafından verilebilmektedir. Kaşıntı, telanjiektazi, skar atrofisi ve eritem gibi olası yan etkileri görülebilmektedir. Bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza başvurmanız gerekir.

Noskar jel geceden sabaha kadar yüzünüzde kalabilmektedir. Sabah uyandığınızda yüzünü bol su ile yıkamanız gerekmektedir. Yan etkisi arasında bulunan kaşıntıdan dolayı tedavinizi tamamlamadan bırakmamanız gerekmektedir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Meteospasmyl SGK karşılıyor mu

Daflon SGK karşılıyor mu

Ferinject SGK karşılıyor mu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.