E Nabız Bilgi

Daflon SGK karşılıyor mu

12.01.2023
Daflon SGK karşılıyor mu

Daflon SGK karşılıyor mu içeriğimizde sizlere daflon devlet ödüyor mu, daflon sgk ödüyor mu ve daflon devlet karşılıyor mu gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Daflon, doktor tarafından yazılan, reçete gerektiren ilaçlardan bir tanesidir. 12 saate bir alınan tablet şeklinde olan bu ilaç kas gevşetici olarak biliniyorsa da bu büyük bir yanılgıdır. Her ne kadar ağrıların giderilmesinde ve vücuttu oluşan şişlikler dolayısıyla kullanılıyor olup, kas gevşetici ile benzerliği bulunsa da Daflon ilacını kesinlikle kas ağrılarınızda kullanmayınız.

Daflon Nedir, Ne İşe Yarar?

Daflon, kemik ağrıları, vücutta resen meydana gelen şişliklerde, vücudun ödem yapmasında, basur hastalığı tedavisinde ağrı kesici yerine, toplar damardaki kan dolaşımını dizginlemek için kullanılmaktadır. Genelde 30 tablet halinde hazırlanan Daflon, doktor tavsiyesi haricinde kullanılmaktadır ve doktorunuz sizden istemedikçe 3-4 gün düzenli kullandıktan sonra ağrınız kesildiyse ilacı kullanmayı bırakın; bir kutu ilacın tamamını bitirmeye çalışmayın.

Daflon Zararlı Mı?

Daflon ilacının elbet birtakım yan etkiler vardır. Örneğin daflon kullananlar bilir ki bu ilacı kullandıktan sonra yoğun bir uyku ve dinlenme hissi yaratacak yorgunluk ve baş ağrısı yaşanması en yaygın yan etkileridir. İstisnai olarak ağrıyan bölgede hassasiyet, sık karıncalanma gibi durumlar yaşanabilmektedir. Ancak bunlar ilacın zararlı olduğunu göstermez. Aksine, hekim kontrolünde kullanıldığı zaman hastaya fayda sağlamaktadır.

Daflon SGK karşılıyor mu

Daflon SGK karşılıyor mu? sorusunun cevabı evet olacaktır. Daflon sgk tarafından ücretsiz olarak karşılanmaktadır. Sağlık Bakanlığının açıklamasıyla bunun desteklemek gerekirse; hekimin yazdığı ilaçlar hastanın ihtiyacı olarak görüldüğü için SGK bir kısmını karşılamakla yükümlüdür. Zorunlu reçeteli ilaçlarda ise (antibiyotik gibi reçetesiz alınamayan ilaçlar) SGK büyük bir kısmını karşılamaktadır. Yani, SGK Daflon ilacını bir kısmını da olsa karşılamaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.