E Nabız Bilgi

Aftojel reçetesiz alınır mı

25.01.2023
Aftojel reçetesiz alınır mı

Aftojel reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere aftojel reçetesiz satılır mı ve aftojel reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Aftojel, ağız içi cilt yaralarına uygulanan bir ilaçtır. Aftojel ilaç pomad şeklinde eczanelerde mevcuttur. Etken maddesi olarak diklofenak barındıran jel ağrı kesici ve iltihap giderici olarak da kullanılabilen bir ilaçtır. Aynı zamanda ağız içerisinde oluşan uçuk rahatsızlıklarında antialerjik bir etki gösterir. Aftojel, alüminyum tüplerde 5 g jel içeren ve satışı devam etmekte olan bir ilaçtır.

Aftojel yan etkileri nelerdir

Aftojel özellikle ağız yanıklarında hasarlı bölgelere uygulanır ve yanık belirtilerini geçici olarak giderir. Elbette ki her ilaç gibi aftojel yan etkileri de olabilir. Bu olası yan etkiler:

  • Cildin tahriş olması
  • Alerjik reaksiyonlar (çok nadir olarak)
  • Kaşıntı veya yanma

Eğer yaralarınızda herhangi bir yan etki görürseniz, hemen doktorunuza veya eczacınıza danışın. Ayrıca, eğer cildinizde herhangi bir durumun alerjik olduğunuzu düşünüyorsanız, lütfen doktorunuzla konuşun.

Aftojel reçetesiz alınır mı

Cilt tahriş ilaçları sınıfında olan aftojel reçetesi alınır mı hakkında bu yazımızda aranan cevabı veriyoruz. İhtiyaç durumunda eczanelerden Aftojel reçetesiz olarak temin edilebilir. Doktorunuz reçeteli olarak afrojel verirse yine eczanelerden reçeteli olarak da temin edebilirsiniz. Ancak bu ilacı SGK karşılamamaktadır.

Aftojel mi iyi kenacort mu

Bahsedilen bu iki ilaçta benzer etken maddelere sahiptir. Kullanıcı yorumlarına göre incelediğimizde ise Kenacort pomad bir basamak daha ileri etkili gibi bahsediliyor. Bu jellerin kullanımı günlük 2 kez sürülmesi şeklinde önerilmektedir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Arthrotec reçetesiz alınır mı

Acnelyse reçetesiz alınır mı

Dapoksetin reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.