E Nabız Bilgi

Levopront fort şurup reçetesiz alınır mı

12.12.2022
Levopront fort şurup reçetesiz alınır mı

Levopront fort şurup reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere levopront fort şurup reçetesiz satılır mı 2023 ve levopront fort şurup hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Etkin maddesi levodropropizin olan Levopront , öksürük baskılayıcı ilaçlar diye de isimlendirilen ilaç gurubuna dahil olan bir ilaçtır. Piyasada daha çok şurup olarak satılan bu ilaç aynı zamanda tablet olarak da bulunabilir. Piyasada ortalama fiyatı 57 TL civarındadır. Abdi İbrahim ilaç firması tarafından üretilmekte ve satışa sunulmaktadır.

Levopront Ne İşe Yarar?

Dahil olduğu ilaç gurubunda kendini kanıtlamış olan Levopront öksürük şurubu, pek çok sebepten kaynaklanan, pek çok akciğer hastalığı sebebiyle oluşan kuru öksürük tedavisinde kullanılmaktadır. Gerçekten de kuru öksürüğün baskılanmasında etkisi oldukça kuvvetlidir. Klinik testlerde yiyeceklerle birlikte tüketilmesinde herhangi bir yan etki gözlemlenmemiş olmakla birlikte yine de yemeklerden bir süre önce veya bir süre sonra ağız yolu ile alınması uygun görülmüştür.

Levopront fort şurup reçetesiz alınır mı 2023

Levopront fort şurup reçetesiz satılır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Eczanelerden levopront fort şurup reçetesiz olarak alınmaktadır. Levopront fort şurup ilacı reçeteli olarak satın alındığında devlet ödemesini karşılamaktadır.

İlk olarak belirtmek gerekir ki 6 yaş öncesinde kullanımı önerilmemektedir. 6 yaş üzeri çocuklarda ise muhakkak doktor tavsiyesi ile belirtilen doz ve sıklıkta kullanılmalı, kullanılmadan önce prospektüs muhakkak okunmalıdır.

Levopront fort şurup reçetesiz eczane fiyatı

LEVOPRONT FORT Şurup 60 mg/5 ml 75 ml’lik şişe 8699514570066 barkod numarasıyla kayıt edilmiştir. Levopront fort şurup reçetesiz eczane fiyatı 21.29 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.