E Nabız Bilgi

Mixovul reçetesiz alınır mı

12.12.2022
Mixovul reçetesiz alınır mı

Mixovul reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere mixovul reçetesiz satılır mı 2023 ve mixovul hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Etkin maddesi metronidazol, mikonazol nitrat , lidokain olan bu ilaç vajina içine yani hazneye kullanılmaktadır.

Bakterilere, parazitlere, mantar hastalıklarına karşı etkili olup bu rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Vajinada yanma, kaşıntı, şişme, anormal akıntı, kızarma gibi iltihap belirtilerinin tedavisinde kullanılmaktadır. Eğer bu ilacın etkin maddesi ne veya yardımcı maddelerine karşı bir hassasiyetiniz ya da alerjiniz var ise bu ilacı kullanmayınız. Eğer hamileliğinizin ilk üç aylık döneminde veya epilepsi hastasıysanız veya ciddi karaciğer fonksiyon bozukluğunuz var ise bu ilacı kullanmayınız. Bu ilacı kullanırken tampon kullanmayınız, uygulama bölgesinde şiddetli tahriş olması durumunda ilacı kullanmayı durdurarak doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna acil bölümüne başvurunuz.

Mixovul reçetesiz alınır mı 2023

Mixovul reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde mixovul ilacı reçeteli olarak alınabilen bir ilaçtır. Mixovul beyaz reçete grubuna girmektedir. Uzman hekimler tarafından uygun görüldüğünde mixovul ilacı reçete edebilmektedir. Mixovul reçeteli olarak satışı yapıldığından SGK tarafından ödemesi karşılanmaktadır.

Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da kişiden kişiye değişen yan etkileri olabilmektedir. Ciddi görülen yan etkiler ise şu şekildedir: depresyon, kulak çınlaması, baş ağrısı, uykusuzluk, aşırı endişe, ağız kuruluğu, kabızlık ya da isal, karın ağrısı veya kramp, üşüme olabilmektedir. Bu ciddi yan etkiler seyrek görülmektedir. Bu ilacın hafif yan etkileri ise şu şekildedir: karın ağrısı, uygulama bölgesinde deri döküntüsü, yanma, tahriş, kaşıntı, akıntı.

Mixovul reçetesiz eczane fiyatı

MİXOVUL Ovül 750 mg/200 mg/100 mg 7 ovüllük ambalaj 8699569900054 barkod numarasıyla kayıt edilmiştir. Mixovul reçetesiz eczane fiyatı 75.91 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.