E Nabız Bilgi

Aile hekimi randevu almadan gidilir mi

06.09.2023
Aile hekimi randevu almadan gidilir mi

Yurdumuzda genellikle her mahallede bir sağlık ocağı bulunmaktadır. Sağlık ocaklarında görev yapan Aile hekimleri sayesinde hastanelerde oluşan yoğunluk biraz olsun azaldı. Aile hekimi randevu alınmadan gidilir mi genellikle sorulan sorulardan biridir. Sağlık ocaklarında oluşan yoğunluğu azaltmak amacıyla aile hekiminden randevu alınması gerekir. Fakat nüfus çok yoğun değilse, sağlık ocaklarındaki kalabalık ortam yok denecek kadar az olursa randevu alınmadan gidilebilmektedir. Büyük kalabalık şehirlerde mutlaka aile hekiminden randevu alınması gereklidir.

Sağlık ocaklarının yoğunluk durumunu görmediğiniz için randevu almak en doğru harekettir. Kişi kendi adına kayıtlı olduğu sağlık ocağına ve aile hekimine göre randevu alması zorunludur. Fakat aile hekimi izinli veya başka bir nedenlerden dolayı başka yere gitmiş olabilir. Bu durumda, sağlık ocağında diğer doktor tarafından muayene olunur. Aile hekiminden randevularınızı Alo 182 çağrı merkezi veya MHRS sistemine giriş yaparak randevunuzu kolayca alabilirsiniz. Kısaca anlatılması gereken nokta aile hekiminden randevu alınması gerekir.

Sağlık ocağı yoğunluk bakımından sakin ise randevusuz muayene olabilmektesiniz. MHRS sistemine giriş yapmak için ilk önce, kimlik numaranız ve şifreniz ile girişinizi yapın. Girişinizi yaptıktan sonra ekranın sağ bölümünde aile hekimi randevu alın ibaresini tıklayın. Daha sonra hekim adı ve boş olan gün ve saati karşınıza çıkar. Size uygun olanı tıklama yaparak randevunuzu alabilirsiniz. Burada bütün bilgilerinizi doğru olarak girmeniz gerekir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.