E Nabız Bilgi

Link Kısaltarak Para Kazanma Yolları

29.02.2024
Link Kısaltarak Para Kazanma Yolları
2024 yılı itibariyle interneti kullanmayan kimse kalmadı gibi. İnterneti kimileri eğlence kimileriyse gelir elde etmek amacıyla tercih ediyor. Son dönemlerde internetten gelir elde edenlerin, özellikle de link kısalt para kazan yöntemini kullananların sayısı bir hayli arttı. Sosyal medya için video çekmek, e ticaret yapmak, çeşitli sunumlar gerçekleştirmek; internetten para kazanma yöntemlerinden sadece bazıları. Ancak internetten para kazanmak isteyenlerin öncelikli olarak hangi yöntemi seçeceklerini doğru analiz etmeleri gerekiyor. Çünkü günümüzde tercih edilen yöntemler ciddi anlamda talep görüyor. Bu da piyasaya girmeyi ve girilse dahi para kazanmayı zorlaştırıyor. Biz de bu yazımızda sizlere çokça talep görmeyen ancak yakın zamanda popüler olmasını düşündüğümüz link kısaltarak para kazanma yönteminden bahsedeceğiz.

Link Kısaltarak Nasıl Para Kazanılır?

İnternetten para kazanmanın yegâne yolu reklamdır. Reklam gelirleri her yerin olduğu gibi bu platformun da can damarıdır. Kişilerin linkleri kısaltarak yaptıkları da tam olarak budur. Link kısaltması ve yönlendirmesi esnasında araya reklam konarak kullanıcıdan bunu 5-15 saniye aralığında izlemesi beklenir. İzlenme ve tıklanma sayısına göre ise kişi bu mecradan para kazanır. Link kısaltarak para kazanmanın mantığı teorik olarak budur. Ancak pratikte; alınan reklamların gösterim sayısı, tıklanma oranı, linke gelen yönlendirmeler ve kullanıcıların hangi siteden geldiği gibi birçok değişken etkilidir. Kısaltılan linkin her mecrada paylaşılıyor olması ve bu işlemin oldukça kolay gerçekleştirilmesi, diğer bir tercih nedeni olarak öne çıkmaktadır.
    • Link kısaltma işleminin oldukça kolay olması
    • Sermaye ya da herhangi bir bilgi birikimi gerektirmemesi
    • Tıklanma başına para kazandırması
    • Kısaltılan linkin sosyal medya hesaplarında paylaşılabilmesi
    • Sunum, domain ya da yükleme gibi ücretlerin olmaması
Tüm bu sebepler özellikle risksiz iş arayanların link kısaltma yöntemini araştırmalarına neden olmaktadır. Öncelikli belirtilmesi gereken noktalardan bir diğeri de gelirin farklılık gösterebilmesidir. Bu ne demek? Bu bir kişi link kısaltarak ayda 20.000 TL reklam geliri elde ederken siz aynı işlemi yaparak 10.000 TL dahi kazanamayabilirsiniz. Bu tamamen tıklanma oranına bağlı olarak artan ya da azalan bir değişkendir. Linkleri sosyal medya hesaplarında paylaşmanız size ekstra getiri sağlamaktadır. Ancak doğru servisi kullanmanız da son derece önemlidir. Link kısalt para kazan işlemi yapacak olanların öncelikli olarak en doğru servis sağlayıcısını araştırmalarını öneriyoruz. Makalemizin devamında sizlere kullanılan ve memnun kalının link kısaltma servis sağlayıcılarını açıklayacağız.

Link Kısalt Para Kazan Siteleri Hangileridir?

1- AdF.ly

En çok tercih edilen link kısaltma servislerinin başında AdF.ly gelmektedir. Hızlı olması, reklamların kişilere hitap etmesi ve kolayca linklenebilmesi sebebiyle kişiler tarafından bolca tercih edilmektedir. Bu servis sağlayıcısı size sadece linklere tıklama başına değil arkadaşlarınızı getirmeniz sebebiyle de ödeme yapmaktadır. Bir arkadaşınız sizin referansınız ile AdF.ly servis sağlayıcısına üye olur ve kullanmaya başlarsa sistem size %20 komisyon ödemesi yapmaktadır. Bu oran diğer servis sağlayıcılarına nazaran oldukça iyidir. Arkadaşınızın yaptığı işlemden kazanmış olduğu her 100 TL size 20 TL kazandıracaktır. Bu tutar 10.000 TL olduğunda ise kazancınız hatırı sayılır bir tutar olan 2000 TL olacaktır. Özellikle Reddit ya da R10 gibi sitelerde referanslarını paylaşarak gelir elde edenlerin sayısı da günden güne artmaktadır. Burada kişi o referans ile üye olmakta kodu veren ise ona bu konuda bir süre ücretsiz destek sağlamaktadır. AdF.ly ayın 10’undan 10’una talep olması halinde kullanıcıların hesaplarına ödeme yapmaktadır. Eğer bakiyeniz birikse dahi ödeme talebinde bulunmazsanız sistem sizi bir sonraki aya atacaktır. Minimum para çekme tutarını merak edenler için ise Payoneer için 20 $, Paypal için ise 5$’dır. Paypal’ın ülkemizde hala yasaklı olduğunu da hatırlatarak sıradaki maddemize geçiyoruz.

2- Linkvertise

Görüntüleme başına oldukça tatmin edici rakamlar vermesiyle adından söz ettiren Linkvertise, kullanıcıların tercih edebileceği diğer bir servis olarak öne çıkmaktadır. Her 1k görüntüleme başına 8 ila 11 euro arasında bir ödeme yapan Linkvertise, kullanışlı teması ile de dikkat çekmektedir. Özellikle Almancanın geçerli olduğu ülkelerde Linkvertise’in kullanım oranı çok daha fazladır. Reklamların kullanıcıyı yormaması, devamlı ısrarcı olmaması ve yönlendirmenin oldukça hızlı olması, Linkvertise’ilink kısalt para kazan sağlayıcıları arasında bir hayli kaliteli bir noktada konumlandırmaktadır. Ödeme konusuna da gelecek olursak Linkvertise ödeme için kullanıcıdan minimum 10 EURO bakiyesi olmasını talep etmektedir. Bu bakiyeye ulaştığınızda ödemenizi PayPal ve Paysafecard ile alabileceğiniz gibi Amazon kuponu olarak da tercih edebilirsiniz.

3- Shrinkme

Minimum 5 $ bakiyeye ödeme yapmasıyla kullanıcılar tarafından beğeni kazanan Shrinkme, yeni üyelere kayıt olmaları halinde 1 $ hediye etmektedir. Diğer yöntemlerle kıyaslandığında Shrinkme’nin öne çıkan ilk özelliği ise ödeme yöntemlerinde sağladığı kolaylıktır. Özellikle Payeer, Kripto Cüzdan, Paytm, Banka Havalesi ve Paypal gibi birçok yöntemi destekleyen Shrinkme, devamlı olarak hizmet veren müşteri hizmetleri sayesinde de kullanıcılardan tam not almayı başarmıştır. Ayrıca Shrinkme’de de tıpkı AdF.ly’de olduğu gibi üye yapılan her arkadaş için %20 komisyon uygulaması bulunmaktadır. Uygulamanın en büyük eksisi ise 2024 yılı itibariyle İngilizce, Fransızca ve İspanyolca hizmet vermesidir. Ancak zaten kolay bir işlem olduğu için temel bir İngilizce bilgisine sahipseniz link kısaltma işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

4- Shorte.st

Yakın zamanda %20 arkadaş komisyonu ile piyasadaki pastadan daha büyük bir pay almayı hedefleyen Shorte.st, her ayın 10’unda minimum 5$ ödeme yapan diğer bir servis sağlayıcısıdır. Shorte.st; Paypal ve WebMoney için alt limiti 5$ olarak belirlerken Payoneer için yüksek komisyonları sebebiyle 20 $ olarak güncellemiştir. Bazı kullanıcıların 5$ olduğunda bakiyelerini çekememeleri bu sebeptendir. Günlük 1 milyonun üzerinde bit tıklanma sayısına ulaşan Shorte.st sizin için de tercih edilebilir bir platformdur. Smoner: Daha çok ödeme konusunda kolaylık sağlayan siteleri tercih edenler için en ideal tercih Smoner’dir. Günlük olarak ödeme yapan ve alt limiti sadece 3 $ olarak belirleyen Smoner, her 1k görüntüleme için 7 dolar ödeme yapmaktadır. Linklerinizi tıklanma durumuna göre alt limiti geçerseniz her gün düzenli olarak ödeme alabilmeniz de mümkündür. Diğer servis sağlayıcılarında olan her ayın 10’unda ödeme kuralı Smoner’de bulunmamaktadır. Bu servis sağlayıcısının en kötü yanı ise diğer platformlarda %20 olan arkadaş ödülünün Smoner’de %10 olmasıdır.

5- Shrinkearn

Her tıklanma başına 20 $ gibi oldukça tatmin edici bir ödeme yapan Shrinkearn, kullanıcı dostu ara yüzü ile öne çıkmaktadır. Platform aynı zamanda üye yaptığınız her arkadaşınızın için size %25 bir komisyon vermektedir. Bilindiği üzere bu komisyon oranı diğer servis sağlayıcılarında %10 ve %20 civarında idi. Shrinkearn’in diğer bir artısı ise 7 gün 24 saat ulaşılabilecek bir müşteri hizmetleriyle hizmet veriyor olmasıdır. Daha çok Asya kıtasında yaygın olan bu platform, alışılmışın dışında bir site ile link kısaltma yapmak isteyenler için oldukça idealdir. Bu yazımızda sizlere en popüler link kısalt para kazan uygulamalarından bahsettik. Bu servis sağlayıcılarından birini tercih ederken sizler için önemli olan kıstası atlamamanızı öneriyoruz. Yani bir kullanıcı her gün ödeme almak istiyordur. Bunun için Smoner adlı servis sağlayıcısını tercih etmelidir. Bir diğeri arkadaş üye komisyonu yüksek olan bir uygulama istiyordur, Shrinkearn’, tercih eder. Burada tercihleri belirleyen kıstas sizin için önceliği olan konudur. Türk kullanıcıların en çok tercih ettiği link kısalt para kazan uygulamaları ise AdF.ly ve Shorte.st’dir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.