E Nabız Bilgi

Perebron öksürüğü arttırır mı

18.01.2023
Perebron öksürüğü arttırır mı

Perebron öksürüğü arttırır mı içeriğimizde sizlere perebron şurup öksürüğü arttırır mı ve perebron öksürüğü keser mı gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Perebron öksürük tedavisinde kullanılan bir şuruptur ve etken maddesi oksolamin fosfattır. Kırmızı şeffaf öksürük şurubu 120 ml perebron renkli cam şişede satılmaktadır. Şurupla birlikte 5 ml’lik bir beher verilir. Perebron’un etken maddesi olan oksolamin fosfat balgamı eritme, salgıyı sulandırma ve boğazdaki tahrişi azaltma etkisine sahiptir.

Nezle, grip ve nezle gibi üst solunum yolu hastalıklarına bağlı olarak solunum yolu mukozasında iltihaplanma meydana gelir. Bu durum ağrı, ateş, öksürük, gıdıklanma, tahriş gibi şikayetlerle kendini gösterir. Perebron salgılayıcı özelliği ile balgamı sulandırır, boğazdaki tahrişi azaltır ve öksürük şikayetlerini azaltır. Aynı zamanda ağrıyı azaltır.

Perebron öksürüğü arttırır mı

Perebron öksürüğü arttırmaz, eğer hastada Perebron kullanmaya başladıktan sonra artan öksürük şikayeti varsa bunun nedeni muhtemelen bu hastalığın şiddetinin artmasıdır. İlacın yan etkileri arasında öksürük yoktur. Hastalığın kendisini tedavi etmek için başka ilaçlara, dinlenmeye ve doğru beslenmeye de ihtiyaç duyulacaktır. Öte yandan, hastanın Perebron’un içeriğine karşı alerjisi olması da mümkündür.

Perebron şurubu, içilmesini kolaylaştırmak için tatlandırılır. Nadir de olsa içeriğindeki şeker bazı hastalarda alerjiye neden olabilir. Perebron’daki ponso 4R ve metil paraben de alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Perebron doz aşımı durumunda baş dönmesi, kızarma, kusma ve renk değişikliği şikayetleri görülebilir. Perebron şurubu hamilelik sırasında kullanılmaz. Hamile bir kadının öksürmesi bebeğe zarar verecek bir beyin sarsıntısına neden olmaz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.