E Nabız Bilgi

Acnelyse reçetesiz alınır mı

25.01.2023
Acnelyse reçetesiz alınır mı

Acnelyse reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere acnelyse reçetesiz satılır mı ve acnelyse reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. İnsanlarda oluşan sivilcelerin ve aknelerin tedavisinde kullanılan bir kremdir. Acnelyse krem 20 gramlık alimünyüm tüp içerisinde yalnızca eczanelerde satılmaktadır. Acnelyse, açık sarı renkte homojen bir krem olarak bilinir. Kullanılan yerde alt ve üst tabakanın tekrar yenilenmesini sağlar.

İçerisinde bulunan A vitamini sayesinde de egzama sorunlarını da tamamen ortadan kaldırır. Acnelyse krem kullanılmaya başlandıktan hemen sonra derinin epidermis tabakasında bulunan hücrelerin yenilenmesini sağlar. Siyah noktaların kaybolmasını sağlar. Acnelyse kullanılması sonucu şu yararları sağlar.

  • Egzama tedavisinin yapılmasını sağlar.
  • Cildin yenilenmesini artırır.
  • Vücutta oluşan sivilcelerin yok edilmesinde etkilidir.
  • Siyah noktaların kaybolmasını sağlar.
  • Ciltte kan dolaşımını hızlandırır.

Acnelyse reçetesiz alınır mı

Acnelyse reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde acnelyse ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Uzman hekimler tarafından acnelyse uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. Acnelyse krem ve acnelyse 0.1 reçeteli olarak alındığından SGK tarafından ödemesi yapılmaktadır.

Acnelyse kremin uygulanacağı yer iyice temizlenip nohut büyüklüğünde uygulanacak yere sürülür. Güneş yanığı olan kişiler bu kremi kullanmamalıdır. Krem 6 hafta kadar kullanılması gerekir. Kullanım süresinin uzun olmasına doktor karar vermesi gerekir. Tedavi yarım bırakılmamalıdır. Günde 1 defa kullanmak gerekir.

Acnelyse reçetesiz eczane fiyatı

ACNELYSE Krem %0.025 20 g’lık tüp 8699514350170 barkod numarasıyla kayıt edilmiştir. Acnelyse reçetesiz eczane fiyatı 127.46 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.