E Nabız Bilgi

E Nabız birincil telefon numarası değiştirme

16.02.2023
E Nabız birincil telefon numarası değiştirme

Bu yazımızda e-nabız birincil telefon numarası değiştirme, e-nabız telefon numaramı değiştiremiyorum, e-nabız telefon numarası ekleme ve e-nabız telefon numaramı nasıl değiştiririm gibi soruların cevabını vererek, sizleri detaylı olarak bilgilendiriyoruz. Sağlık sektöründe, bir çoğumuzun sıkıntı yaşadığı konuların başında gelen, e- nabızdan birincil telefon numarası değiştirme işlemini kısaca ve kolayca yapabilmeniz için aşamaları sizlere detaylı olarak aktaracağız.

E-Nabız Cep Telefonu Nedir

E-nabız, Türkiye Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen bir uygulamadır. E-nabız cep telefonu üzerinden erişim sağlayabileceğiniz bir uygulamadır. E-nabız uygulaması, kullanıcıların yürüyüş, koşu, bisiklet sürme gibi fiziksel aktivitelerini takip eder ve bu aktivitelerin kalori harcamasını hesaplar.

E-nabız uygulaması, cep telefonları veya tabletler üzerinden kullanılabilir ve ücretsiz olarak indirilebilir. Kullanıcılar, uygulama üzerinden günlük aktivitelerini takip edebilir ve bu bilgilere göre hedefler belirleyebilir. E-nabız uygulaması, Türkiye Sağlık Bakanlığı tarafından resmi olarak sunulan bir uygulamadır ve kullanımı ücretsizdir.

E-Nabız Cep Telefonuna Yükleme

E-nabız uygulamasını cep telefonuna indirme işlemi için aşağıdaki basamakları takip edebilirsiniz:

 1. Cep telefonunuzun uygulama indirme mağazasına (Google Play veya App Store) giriş yapın.
 2. Uygulama mağazasının arama çubuğuna “e-nabız” yazın ve arama sonuçlarından uygulamayı bulun.
 3. E-nabız sayfasına giriş sağladığınızda “İndir” düğmesine tıklayın.
 4. E-nabız uyguluması cep telefonunuza indirildikten sonra ana ekranınızda görünecektir.

E-Nabız Cep Telefonu Numarası Eklemek

E-nabız uygulamasına cep telefonu numarasını eklemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. E-nabız uygulamasını açın ve giriş yapın.
 2. Uygulamanın ana menüsünde, “Profil” sekmesine tıklayın.
 3. “Telefon Numarası” bölümüne gidin ve “Değiştir” düğmesine tıklayın.
 4. Cep telefonu numaranızı yazın ve “Doğrula” düğmesine tıklayın.
 5. E-nabız uygulaması tarafından gönderilen doğrulama kodunu yazın ve “Onayla” düğmesine tıklayın.

Bu adımları uyguladıktan sonra, cep telefonu numaranız e-nabız uygulamasına ekleme işlemi gerçekleşecektir. E-nabız uygulamasını cep telefonunuzda aktif kullanabilirsiniz.

E Nabız birincil telefon numarası değiştirme

Öncelikli olarak, tercih ettiğiniz arama moturunuza e-nabız yazdıktan hemen sonra kullanıcı adınızı ve şifrenizi doğru olarak girerek, hesabınızın açılmasını sağlayın. Önünüze açılan ilk ekranda, profil fotoğrafınıza tıklayın ve profil görüntüleme kısmını seçin. Önünüze açılan bir sonraki ekranda ise düzenle botonunu tıklayın. Akabinde güncel telefon numaranızı girin.

Bu aşamada karışıklık yaşanmaması adına numaranızın doğruluğunu iki kez kontrol etmenizi öneririz. Son olarak kaydet butonuna tıklayarak, işleminizi sonlandırabilirsiniz. Tüm bu adımlardan sonra sağlık sistemindeki önemli sitelerden biri olan e-nabız sitesinden, güncel telefon numaranız ile işlemlerinizi sorunsuzca halledebilirsiniz.

Uygulamadan E-Nabız Birincil Telefon Numarası Değiştirme

E- Nabızdan birincil telefon numaranızı değiştirmek için telefonunuzdan da yardım alabilirsiniz. Teefonunuza E-nabız uygulamasını indirdikten sonra hesabınıza giriş yapın. Önünüze açılan ilk ekrandan profil fotoğrafınıza tıklayın. Hemen alt kısımda yer alan iletişim bilgileri bölümünde birincil telefon numaranızı göreceksiniz. Düzenle butonuna tıkladıktan sonra güncel telefon numaranızı seçip, tamam seçeneğini işaretleyerek, işleminizi tamamlayabilirsiniz.

E-Nabız yanlış bilgileri nasıl düzeltilir?

E nabız uygulamasına girip, hangi bilgiyi düzenlemek istiyor iseniz, yan kısmında var olan düzenle butonuna tıklamanız gerekir. E nabız uygulamasında sizin düzenlemenize izin verilen kısımları düzenleyebilmeniz mümkün olur.

E nabızda telefon numaramı nasıl güncellerim?

E-nabız sisteminde telefon numarası değiştirmek için ilk olarak giriş yapıyoruz. Daha sonra profil düzenle bölümünden cep telefon numarasını güncelleyebilirsiniz.

E-nabız kişisel bilgi güncelleme nasıl yapılır?

E-nabiz sistemine giriş yaptıktan sonra ana sayfa bölümünde yer alan profil fotoğrafının yanında bulunan Düzenle kısmından açılan ekranda hem şifre değiştirme hem de profil bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

e-Nabız nereye bağlı?

E-nabız Sağlık Bakanlığı’ nın oluşturmuş olduğu bir hasta takip sistemini içeren uygulamadır.

e-Nabız verilerimi Kimse görmesin ne demek?

e-nabız verilerini kişi kimin görebileceğini seçebilir. e-nabız verilerimi kimse görmesin demek, ebeveyn ya da hastane personelleri, hekimler bu teşhis, tanıları görmesin anlamına gelir.

e-Nabız A başkası girebilir mi?

e nabız uygulamasına şifrenizi söylediğiniz ve yalnızca sizin izin verdiğiniz kişiler giriş yapabilir.

e-Nabız kayıt silinir mi?

e-nabız kayıt silme işlemi yapılabilmektedir. Profil ve kaydımı sil butonlarını kullanarak bunu aktifleştirebilirsiniz.

e-Nabız hesabı nasıl silinir?

E nabız uygulamasına giriş yapılır. Profilim kısmına girilir ve hesabımı kapat sekmesi tıklanır. Hesap kapatma gerekçesini yandaki kutucuğa yazarak, hesabımı kapat diyebilirsiniz. Dilediğiniz zaman yeniden e nabız hesabı oluşturulabilmektedir.

e-Nabız kaç yıl geçerli?

e-nabız uygulamasının herhangi bir geçerlilik tarihi bulunmamaktadır. Dilediğiniz süre zarfında uygulamayı kullanabilmeniz mümkündür.

e-Nabız telefon numarası nasıl eklenir?

E nabız telefon numarası eklemek için kendi hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Uygulama üzerinden ya da internet üzerinden giriş yapıldığında eklenir. Profil kısmına girerek, cep telefonu bölümüne

E-nabız cep telefonu nedir?

E nabız cep telefonu ibaresi, sizin cep telefonunuzu yazmanız ve kaydetmeniz gereken alanı ifade eder. Cep telefonunu güncel tutmanız, hastane randevularının doğru aktarılmasını kolaylaştıracaktır.

E-nabız bilgi güncelleme nasıl yapılır?

E nabız bilgi güncellemesi için, e nabız uygulamasına giriş yaparak, profil kısmına girmek gerekir. Burada kişisel bilgilerini düzenleyerek alt kısımda yer alan güncelle butonuna basmanız yeterli olacaktır.

E-nabız telefon numarası nasıl değiştirilir?

e-nabız uygulamasına giriş yaparsınız. Üst bölümde yer alan profil kısmını tıklayıp, düzenle dersiniz. Çıkan ekranda telefon numarası kısmına yeni ve güncel telefon numarasını yazarak güncelle butonuna basarsınız. Bu şekilde telefon numaranız değiştirilecektir.

Kaynak: https://www.ilacbu.com/e-nabiz-birincil-telefon-degistirme/

Yorumlar
 1. Saadet dedi ki:

  Merhaba telefon numaramı guncellenmesini yaptım. Uygulamadan bile denememe rağmen birşey yapamamıştım. Makale yardımıyla hallettim.