E Nabız Bilgi

Majezik parasetamol içerir mi?

16.09.2023
Majezik parasetamol içerir mi?

Majezik ilacı, parasetamol etken içermez. Semptom içeren bu etken alerjik sıkıntısı ve karaciğer hastaları için hastalığı oldukça olumsuz tetikleyen bir durumdur. Parasetamol gennelikle çoğu ilaçlarda ve haplarda bulunan bir etkendir. Bu etken madde hastanın birçok yan etkileri yaşamasına sebebiyet verebilir. Hasta ilaç kullanmadan mutlaka reçeteyi dikkatle anlayarak okumalı ve şartlarına uygun şekilde ilacı tüketmelidir.

Vücudunuzda çeşitli hastalıklar bulunuyorsa ilacı tüketmeden mutlaka en yakın doktordan ve ya eczacı çalışanlarından yardım isteyebilirsiniz. Majezik ilacı genellikle hafif baş ağrılarında kullanılır. İlacın yan etkileri fazla yoktur fakat hastanın bedeninde çeşitli hastalıklar mevcut ise yan etki yapma ihtimali artar. Hasta majezik ilacında parasetamol etken olmadığı için rahatlıkla ilacı tüketebilir.

Majezik parasetamol içerir mi?

Majezik ilacı, parasetamol etken içermez. Bu etken madde hastanın birçok yan etkileri yaşamasına sebebiyet verebilir. Hasta ilaç kullanmadan mutlaka reçeteyi dikkatle anlayarak okumalı ve şartlarına uygun şekilde ilacı tüketmelidir. Parasetamol etken alerjik sıkıntısı ve karaciğer hastaları için hastalığı oldukça olumsuz tetikleyen bir durumdur. Hastanın çeşitli rahatsızlıkları var ise bu ilacı kullanmadan en yakın doktora danışmalı ve uygun talimatlar doğrultusunda ilacı kullanmalıdır.

İlaç genellikle hafif baş ağrılarının azalması için hastalar tarafından kullanılır. Farklı ağrılarınız var ise doktorunuz ile görüşme sağlayıp ilacı doktor kontrolü şartı ile kullanmanızı tavsiye ederiz. Hasta majezik ilacında parasetamol etken olmadığı için rahatlıkla ilacı tüketebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.