E Nabız Bilgi

Zyban reçetesiz alınır mı

26.11.2022
Zyban reçetesiz alınır mı

Zyban reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere zyban reçetesiz satılır mı 2023 ve zyban eczaneden alınır mı gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Zyban kullanmadan önce dikkat edilmesi gereken bir ilaçtır. Diğer ilaç türlerine göre çok fazla yan etkileri vardır.

Üstelik doktor reçete etmedikçe kişilerin kendiliğinden alıp bu ilacı kullanmaması sağlığı açısından çok önemlidir. Çünkü Zyban nikotin bağımlılığı tedavisinde sigarayı bırakmaya yardımcı olmak için kullanılır. Buproppona karşı aşırı duyarlı olan kişilerde kullanımı zararlı olabilir. Aynı zaman nöbet bozuklu olan hastalarda kontrendikedir.

Aşırı derecede nikotin istediğiniz oluyorsa ve doktorunuzu bu ilacı size uygun gördüyse kullanmanız gerekir. Aynı zamanda doktorun önerdiği doz ve süreye uygun kullanmanız önerilir. Çünkü ilacı yan etkileri hayati tehlike içerebilir. Kalp hastası olanlar karaciğer hastalığı gibi ciddi sağlık problemi olanları bu ilacı kullanmaması gerekmektedir

Zyban kullanımı sırasında görülen yan etkiler; taşikardi, hipertansiyon, asteni, ateş, göğüs ağrısı, ateş basması, nöbet uykusuzluk, depresyon, baş dönmesi, endişe ve huzursuzluk bulantı kusma, ağız kurluğu, halüsinasyon, terleme, deri döküntüsü kabızlık görülebilir. Bu nedenle bu ilacı kullanırken çok dikkatli olmanız gerekir. Ayrıca Zyban karat verme motor ve kavrama becerisine etki etiğinden dolayı hastaları çalışırken taşır veya makine kullanırken bu ilacı kullanmamalıdır.

Zyban reçetesiz alınır mı 2023

Zyban reçetesiz alınır mı sorusunun cevabı evet olacaktır. Zyban ilacı eczanelerde reçetesiz olarak satışı yapılmaktadır. Nöroloji ve psikiyatri uzmanlarının reçeteye yazma yetkileri bulunmaktadır. Raporu bulunan hastalara ise bütün hekimler reçete edebilmektedir. Zyban reçete edildiğinde SGK tarafından ücretsiz olarak eczanelerden satın alınabilmektedir.

Zyban reçetesiz eczane fiyatı

ZYBAN Yavaş Salımlı Film Kaplı Tablet 150 mg 60 tabletlik ilaç 8699522036073 barkod numarası ile eczanelerde satışı yapılmaktadır. Zyban reçetesiz eczane fiyatı 612.71 TL olarak satışı güncellenmiştir. Zyban sigara bırakma ilacı SGK tarafından ödemesi yapılmaktadır.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.