E Nabız Bilgi

Gebelik testi fiyatı

27.12.2022
Gebelik testi fiyatı

Gebelik testi fiyat 2023 yazımızda sizlere gebelik testi fiyatı ne kadar ve gebelik testi fiyat 2023 eczane fiyatı gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Kadınlar hayatlarının çeşitli dönemlerinde gebelik testi yapma gereği duyabilirler. Evde gebelik testi ile istenmeyen gebelikler vakit kaybetmeden belirlenebilir. Ayrıca testin pozitif olma durumunda doktor kontrolüne de zamanında başlanabilir.

Bilindiği gibi en güçlü hamilelik belirtisi adet döneminde kanama olmamasıdır. Gebelik şüphesi olan ve menstrüasyonun gecikmesini izleyen günden itibaren ya da tahmini olarak hesaplanan gebe kalma dönemini izleyen iki haftadan sonra yapılabilir. En erken yumurtlamayı izleyen 12. günde yapılabilir. Adet gününe 1-2 gün kala da gebelik durumunda test pozitik çıkabilmektedir.

Gebelik testi vücuttaki ilk hamilelik hormonunu ölçer. Güvenli ve hata oranı son derece düşük biçimde sonuç vermektedir. Hamilelik testinin kullanımı türüne göre değişiklik gösterecektir, bu nedenle talimatlara göre davranılmalıdır. Tuvalet sırasında ya da bir kaba idrar örneği alarak test uygulanabilir.

Gebelik testi fiyatı 2023

Gebelik testi zincir marketlerde dahi satılan ürünler olsa da en iyisi eczanelerden temin etmektir. Testin beklediği ortam tazeliğini ve dolayısıyla güvenilirliğini etkileyeceğinden alışverişte dikkatli olunmalı, evde uzun süre beklemiş testler yerine yenileri tercih edilmelidir. Testin markası ve türünden ziyade son kullanma tarihine çok dikkat edilmelidir. Gebelik testi 2023 fiyatları ne kadardır konusu merak edilebilir. İlk kez test uygulayacaklar gebelik testi pahalı mı endişesi yaşayabilir.

Eczanelerde tekli hamilelik testi fiyatları 16 ile 100 TL. arasında değişiklik gösterir. Ortalama olarak tekli fiyatlar 30-40 TL’dir. Paket halinde satılan testlerde 20’li paketler 800 liraya çıkabilmektedir. Gebelik testi 3’lü paket fiyatları 2023 ortalama 110 TL., 5’li paketler ise 200-250 TL.’dir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.