E Nabız Bilgi

Rexapin reçetesiz alınır mı

18.12.2022
Rexapin reçetesiz alınır mı

Rexapin reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere rexapin reçetesiz satılır mı ve rexapin reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Rexapin; antipsikotikler adındaki ilaç gurubunu bir üyesidir. 28 ve 84 tabletlik blister ambalajlarda satılmakta olan bu ilaç gerçekte olmayan şeyleri varmış gibi görmek sesleri duymak hissetmek veya yanlış inanışlar sergileyip, şüphecilik gibi normal olmayan davranışların tedavisi ile içicine kapanıklık durumu gibi semptomların seyrettiği hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Bu tarz hastalığa sahip olanlar kendilerini yalnız, depresif gergin ve endişeli hissederler. Rexapin de bu durumları yok etmede etkilidir. Rexapin; kendinin fazlasıyla çoşkulu ve enerjik hissetme anormal bir şekilde uyku istediği, birbiri ardına gelen saçma sapan fikirler ortaya koyma, hızlı konuşma, aşırı sinirlilik benzeri semptomların seyrettiği hastalıkların tedavisinde etkilidir. Ayrıca bu semptomlarla birlikte oluşan duygudurum iniş/ çıkışlarının engelleyen duygu durum dengeleyici olarak kullanılabilir. Bunun yanı sıra 13-17 yaş arasındaki ergenlik dönemindeki hastalarda da kullanılabilir.

Rexapin reçetesiz alınır mı

Rexapin reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde rexapin ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Uzman hekimler tarafından rexapin uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. Rexapin 5 mg, rexapin 10 mg ve rexapin 2.5 mg ilaç reçeteli olarak alındığından SGK tarafından ödemesi yapılmaktadır.

Antidepresan ilacı olduğundan dolayı doktor reçetesi ile alınması gerekir. Ayrıca hasta ilacı kullanırken doktor takibinde olmalıdır.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Kodein reçetesiz alınır mı

Seroxat reçetesiz alınır mı

Sirdalud reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.